Studia podyplomowe NVC

Aktualizacja: 05-04-2023

Zapraszamy na studia podyplomowe "Porozumienie bez Przemocy (NVC) w edukacji"

Z radością zapraszamy na podyplomowe studia doskonalące (kierunek: pedagogika)
z Porozumienia bez Przemocy (NVC). Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, dyrektorów i wszystkich innych pracowników placówek edukacyjnych. Zapraszamy również osoby, które chcą w przyszłości zostać trenerami certyfikowanymi NVC.

Praca w szeroko rozumianej edukacji ukierunkowana jest na zaspokajanie potrzeb innych osób. Dla RÓWNOWAGI proponujemy uwzględnienie TROSKI O SIEBIE, ZAUFANIA DO SIEBIE, EMPATII DLA SIEBIE I WSPARCIA SAMEGO SIEBIE. Nauczyciel, pedagog czy psycholog pracuje przede wszystkim SOBĄ. Gdy jest samoświadomy, ma do siebie zaufanie i wie, jak siebie wspierać, wówczas współtworzy
z uczniami i rodzicami edukację wzbogacającą życie.

Porozumienie bez Przemocy ułatwia tworzenie edukacji, w której potrzeby wszystkich osób mają znaczenie. Zamiast porównywania i ocen uczeń słyszy precyzyjną informację zwrotną, zachęcającą do rozwoju. Różnice między ludźmi przyjmowane są ze zrozumieniem, a różnorodność kojarzy się z bogactwem. Nieporozumienia uznaje się za naturalną część życia. Po wysłuchaniu siebie nawzajem – bez sięgania po kary czy nagrody – poszukuje się wspólnie takich rozwiązań, które zaspokoją potrzeby wszystkich osób współtworzących edukację wzbogacającą życie.

Instytut PedagogikiThe Center for Nonviolent Communication

 

Zachęcamy do zapoznania się z programem studiów

logo żyrafa - program CNVC


Rekrutacja na studia podyplomowe informacje


ZESPÓŁ osób prowadzących zajęcia na studiach podyplomowych „Porozumienie bez Przemocy (NVC)
w edukacji”

Wykładowcy o studiach „POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY (NVC) W EDUKACJI”.

Joanna Berendt

Ewa Więcław

Anna Garbacz

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 05-04-2023