KONKURS Pedeutologiczna Wiosna Poezji - II edycja

Aktualizacja: 27-12-2022

Pracownicy Zakładu Pedeutologii Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej edycji Konkursu pod tytułem: Pedeutologiczna Wiosna Poezji.

logo APS i Instytutu Pedagogiki

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do studentów, nauczycieli akademickich, nauczycieli emerytowanych i nauczycieli pracujących w szkołach i przedszkolach oraz uczniów. Utwory studentów, nauczycieli i uczniów będą oceniane oddzielnie.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nadesłanie zestawu od 1 do 3 wierszy opatrzonych godłem [1] w terminie do 30 stycznia 2023 roku na adres mailowy: sekretariatip@aps.edu.pl, wpisując w tytule wiadomości „Konkurs poetycki”.

Kompletne zgłoszenie musi zawierać oprócz pracy konkursowej, skan uzupełnionego i podpisanego odręcznie formularza zgłoszeniowego, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu.

W tym roku konkurs ma szczególny charakter, ponieważ nawiązując do Stulecia Akademii Pedagogiki Specjalnej i dokonań patronki Uczelni Profesor Marii Grzegorzewskiej, postanowiliśmy zachęcić do malowania słowem obrazów dotykających edukacji – szkoły, nauczycieli, wychowawców i ważnych osób, którym udało się zostawić ślad w Waszych duszach. A także o szkole, powołaniu, misji.

Będziemy czekać na utwory pisane z charakterystyczną dla poezji wolnością dla osobistego przekazu - na wiersze o sprawach wielkich, choć pozornie maleńkich, o chwilach utrwalonych w pamięci, o przeżyciach i doświadczeniach. Ważna jest zatem szczera i wrażliwa treść utworów.
Poszukując delikatności, zachwytu i bogactwa metaforyki wybraliśmy wyjątkowy kwiat wiosny – konwalię. Jest przecież drobna, niepozorna, nawet wątła, ale gdy się nad nią pochylimy, zachwyca nas swoją urodą, zapachem, zjawiskowym wdziękiem. Przepięknie ujął istotę konwalii Stanisław Rossowski pisząc:

Wiersz Stanisława Rossowskiego

 

Nagrody w Konkursie są następujące: I miejsce – Złota Konwalia; II miejsce Srebrna Konwalia; III miejsce Biała Konwalia oraz Mała Konwalia.

Nagrody będą przyznane oddzielnie nauczycielom, studentom i uczniom biorącym udział w Konkursie.
Utwory Laureatów konkursu oraz osób wyróżnionych zostaną opublikowane w publikacji „Konwaliowe dzwonki”, która zostanie wręczona Autorom w maju, gdy kwitną konwalie podczas Święta Uczelni (dokładny termin zostanie podany wszystkim uczestnikom za pośrednictwem poczty elektronicznej).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO WSPÓLNEGO TWORZENIA ŚWIATA POEZJI

Zachęcamy również do zapoznania się z publikacją "Konwaliowe dzwonki", w której opublikowane zostały utwory uczestników I edycji konkursu.

Z wyrazami szacunku,
Organizatorzy
dr hab. Jarosław Michalski, prof. APS
dr Beata Szurowska

Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym >>

[1] Godło zapewnia anonimowość Twórcom. Autorzy wierszy, zgodnie z procedurą Konkursu, otrzymają wiadomość na adres mailowy z prośbą o podanie swoich danych.

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 27-10-2022