Współpraca

dr hab. Iryna Androshchuk, prof. APS

Posiada kompetencje metodyczne, związane z podwyższaniem kwalifikacji nauczycieli języka polskiego jako obcego oraz bogate doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i osób dorosłych, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online.

Autorka innowacyjnej metody nauczania języka polskiego jako obcego skierowanej do osób pochodzących z Ukrainy. Metoda ta uwzględnia różnice fonetyczne i gramatyczne między językiem polskim a ukraińskim, dzięki czemu proces nauki jest jeszcze bardziej efektywny. Przebieg zajęć jest elastycznie dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników, co znacząco podwyższa poziom ich kompetencji językowych, zarówno w zakresie mówienia, pisania, jak i rozumienia tekstów słuchanych oraz czytanych.

Jest autorką i współautorką ok. 100 prac naukowych i metodycznych. Prowadzi zajęcia z zakresu organizacji i zarządzania edukacją dorosłych oraz umiejętności międzykulturowych.


 

dr Anna Róża Makaruk

Autorka publikacji naukowych dotyczących zdolności i pracy z uczniem zdolnym. Prowadzi zajęcia z zakresu edukacji informatycznej (Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika specjalna oraz Pedagogika Zdolności i Informatyki). Prezes Fundacji „Centrum Wspierania Zdolności”. Organizuje warsztaty dla nauczycieli, współpracuje z przedszkolami i szkołami.

 

 

 


 

 

Małgorzata Minchberg

Artystka wizualna, doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, specjalistka ds. edukacji kulturalnej i artystycznej, animatorka kultury, kuratorka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Edukuje do sztuki i przez sztukę skupiając się na działaniach przestrzennych. Zajmuje się pielęgnowaniem postaw twórczych dzieci, młodzieży i dorosłych. Wykładowczyni Instytutu Edukacji Artystycznej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

 

 


 

 

dr Piotr Rosół

Etyk, filozof społeczny, szczególnie zainteresowany uwarunkowaniami myślenia, czynnikami wpływającymi na sposób rozumienia i wartościowania rzeczywistości, autor książki „Hans Jonas o etycznej odpowiedzialności nauki i techniki”, współprowadzący audycji “Nowa Dekada” w “Radiu Kapitał”.

 

 

 


Paulina Malinowska-Kowalczyk

Dziennikarka, wykładowczyni i doradczyni. Przez ponad 15 lat (2002-2017) związana z Telewizją Polską S.A., następnie przez ponad 5 lat z Polskim Komitetem Paralimpijskim (jako rzeczniczka prasowa i Sekretarz Generalna). Od 2019 r. jest doradczynią Prezydenta RP ds. osób z niepełnosprawnościami. Jako reporterka i prowadząca wielu programów telewizyjnych posiada udokumentowany warsztat dziennikarski (ukończona Akademia Telewizyjna TVP S.A. oraz posiadana karta mikrofonowa – kategoria „S” – karta spikerska) i szereg umiejętności związanych z wystąpieniami publicznymi. Dodatkowo, doświadczenie nauczycielki i tłumaczki języka angielskiego i hiszpańskiego wzbogacają jej wachlarz umiejętności pedagogicznych. Umiejętności zarządzania i dyplomacji zdobyte w czasie kariery zawodowej odegrały kluczową rolę w prowadzeniu przez nią wpływowych inicjatyw, dzięki którym zdobyła szereg wyróżnień, nagród i odznaczeń za swój wkład w rozwój społeczeństwa inkluzyjnego. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji >>


 

dr hab. Sergo Kuruliszwili, prof. APS

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie jako wykładowca akademicki i badacz zagadnień z obszaru zastosowań technologii informatycznych w edukacji. Jest autorem licznych publikacji naukowych. Pełnił także funkcję kierownika w licznych projektach badawczych oraz wdrożeniowych.

 

 

 

 


dr Magdalena Ostolska

Magister sztuki aktorskiej, magister dziennikarstwa, doktor nauk społecznych w dyscyplinie Pedagogika, dyplomowany nauczyciel emisji głosu. Po ukończeniu studiów pracowała jako aktorka teatralna i filmowa. W późniejszych latach podjęła pracę wykładowcy akademickiego. Na co dzień stara się łączyć doświadczenia płynące z wieloletniego, równoległego wykonywania zawodu aktora i pedagoga, wykorzystując doświadczenia aktorskie, w praktyce pedagogicznej. Nadal grywa w filmach, dubbinguje, ale przede wszystkim naucza emisji głosu w mowie, autoprezentacji i dramy. Ukończyła kursy różnorodnych metod pracy nad głosem (Estill Voice Training, metoda Linklater, metoda Alexandra, metoda Feldenkraisa). Efektywna praca nad emisją głosu w mowie, w kontekście zajęć proponowanych w ramach studiów pedagogicznych i nauczycielskich, jest również głównym obszarem jej poszukiwań naukowych.


Małgorzata Korko

Psycholożka, kognitywistka, adiunktka w Instytucie Pedagogiki w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz współpracowniczka Uniwersytetu SWPS. Doktor nauk społecznych (Middlesex University, UK), absolwentka lingwistyki stosowanej (Uniwersytet Warszawski) i nauk neurokognitywnych (BSc i MSc, University of Westminster, UK). Posiada międzynarodowe doświadczenie naukowo-dydaktyczne (Polska, UK, Chiny), w tym 15 lat pracy na uczelniach brytyjskich. Badawczo, zajmuje się zagadnieniami z zakresu psycholingwistyki i psychologii poznawczej, w których wykorzystuje głównie podejście eksperymentalne. Prowadzi zajęcia m.in. z metodologii badań i statystyki, tworzenia narzędzi badawczych, krytycznej analizy tekstów naukowych, oraz konwersatoria w języku angielskim. Autorka akademickiego kursu e-learningowego „Podstawy Metodologii Badań Ilościowych”.