W jaki sposób historia wpływa na współczesność

Aktualizacja: 13-11-2022

Idąc za tym pytaniem, studenci poznawali Warszawę na różne sposoby: zwiedzając Stare Miasto i Pałac Kultury, odwiedzając Muzeum Historii Żydów Polskich i wystawę Wilhelma Sasnala...

...uczestnicząc i prowadząc włączające warsztaty na obszarze dawnego getta warszawskiego, poprzez rozmowy podczas wizyty studyjnej w pracowni prof. Marią Kiesner, poprzez warsztaty biograficzne z Heike Siebert i finałowe warsztaty artystyczne z Vereną Landau. Prowadzącymi byli: Heike Siebert (Landesjugendpfarramtof Saksonia), Verena Landau (artystka wizualna, wykładowczyni Institute of Art Education, University of Leipzig) oraz dr hab. Maria Kiesner (Instytut Edukacji Artystycznej APS).

Obserwacje utrwalone w fotografiach i rysunkach, przekształcane zostały w kolaże i kolorowe szkice. Na ich podstawie powstały obrazy na płótnie, które następnie zostały pokazane w galerii Salon Owalny w Instytucie Edukacji Artystycznej. Tym samy mamy za sobą pierwszą część wymiany polsko-niemieckiej, która odbywała się 17-24 października br.  Kolejna odsłona, część druga, odbędzie się w Instytucie Edukacji Artystycznej Uniwersytetu w Lipsku w dniach 17-25 października 2022 roku. 

 

Partnerzy:

  • DPJW, Warszawa
  • Landesjugendpfarram, Drezno

Uczestniczki i uczestnicy:

Alicja Brunejko, Weronika Buczna, Felicitas Chlubna, Alicja Chocholska, Rozalia Chromińska, Julia Drescher, Nikola Haupt, Honorata Kornacka, Marie Küsel, Gundula Munteanu, Anna Zuzanna Pawnowska, S. , Clara Thiele, Carolin Weinmann.

Ulotka wydarzenia

 

zdj. Archiwum IEA

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 27-10-2021