Tematyka wydarzenia
Problematyka wsparcia osób opuszczających Zakłady Karne oraz ich rodzin jest stałym przedmiotem zainteresowań badaczy zajmujących się resocjalizacją i wielu służb społecznych zaangażowanych w kierunku pomocy tym osobom.
Zapraszamy do udziału w Konferencji: kryminologów, pedagogów resocjalizacyjnych, psychologów, socjologów, kuratorów, pracowników socjalnych, oraz przedstawicieli innych dyscyplin zainteresowanych problematyką Konferencji.
W naszej dyskusji będziemy odwoływać się zarówno do teorii, aktualnych wyników badań naukowych, jak również do praktyki. Zamierzeniem Konferencji jest wypracowanie obszaru wspólnych działań teoretycznych i empirycznych, które znajdą zastosowanie w praktyce.
Konferencja bezpłatna, w formie hybrydowej
Link do transmisji konferencji: https://youtu.be/FVifLQaQrs8
Termin: 21 lutego 2022 r.
Godz.: 9:00-15:00
Adres: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ul. Wóycickiego 1/3, budynek 21, Aula Schumana 01-938 Warszawa
Kontakt: (+48) 574709340 lub m.stanczuk@uksw.edu.pl
Program
Zgłoszenia
Chęć bezpłatnego udziału w konferencji można zgłaszać wypełniając formularz >>
Organizatorzy
- Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
- Zakład Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
- Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
- Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony w Warszawie
- Zarząd Główny Stowarzyszenia Penitencjarnego "Patronat"
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce i na świecie Sympozjum odbędzie się formule hybrydowej. Oznacza to, że część uczestników:
- weźmie czynny udział osobiście w siedzibie UKSW (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Aula Schumana w bud. 21, ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa. Spotkanie odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym.
- weźmie bierny udział jako Obserwator (transmisja obrad Sympozjum za pomocą kanału Uczelni na YouTube) – bez możliwości wystąpienia.