Dołącz do Attune!

CO TO JEST ATTUNE?

Jest to program realizowany online, oferujący użytkownikom_czkom możliwość przyczynienia się do walki ze zmianami klimatu, poprzez proste działania w życiu codziennym.

Poprzez poniższe linki, możesz zapisać się do programu i zacząć wprowadzać w życie zmiany, aby zminimalizować wpływ swojej codziennej aktywności na środowisko. Program jest bezpłatny, zawiera serię przewodników i quizów, pomagających w weryfikacji i modyfikacji nawyków konsumpcyjnych, a także w śledzeniu swojego rozwoju. A wszystko to dzięki zmianie codziennych nawyków.

Activate+ zachęca do pracy nad 4 kluczowymi obszarami:

1)Żywność 

2) Woda

3) Odpady

4) Energia

APS wdrożyła projekt ATTUNE (Activate the University for Climate Change) opracowany przy wsparciu UE w ramach programu ERASMUS. Jego celem jest poprawa efektywności wykorzystania zasobów i zmniejszenie negatywnego wpływu naszych codziennych działań na zmiany klimatu, przy jednoczesnym promowaniu gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki lokalnej.

JAK MOGĘ DOŁĄCZYĆ?

Najpierw zarejestruj się, podając swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, jak wskazano poniżej. Po rejestracji, należy wypełnić pierwszy quiz nawyków, dotyczący Żywności. Następnie można pobrać pierwszy przewodnik.

Następnie co 7 dni zostanie aktywowany kolejny obszar i otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do następnego quizu oraz przewodnika. I tak kolejno aż do ukończenia 4 zagadnień.

Na koniec otrzymasz link do wypełnienia ostatniego quizu, dzięki czemu dowiesz się, jaki jest Twój wkład w walkę ze zmianami klimatu.

Druga część programu będzie polegała na stacjonarnych warsztatach, o których więcej wkrótce. Udział w drugiej części programu nie jest konieczny. Jednak, do uczestnictwa w drugiej części programu, potrzebne jest przejście przez część pierwszą online.  

JAKIE KORZYŚCI OTRZYMAM?

Przede wszystkim będziesz współpracować z tysiącami ludzi w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, przyczyniając się do poprawy sytuacji na naszej planecie.

Ponadto, osobiście przyczynisz się do rozwiązania problemów takich jak zmiany klimatyczne, nierówności społeczne, poprawa lokalnej gospodarki... i bliższych aspektów, takich jak własne zdrowie i gospodarka....

Osoby, które ukończą program, otrzymają za swój udział certyfikat.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ!

KLIKNIJ TUTAJ

UWAGA: Po zarejestrowaniu się otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem i hasłem. Jeśli po jakimś czasie zauważysz, że wiadomość nie dotarła, sprawdź folder SPAM.

zielone logo projektu Attune