Nowoczesne technologie wspomagające proces kształcenia - szkolenie

Aktualizacja: 11-12-2023

21 listopada 2023
21 listopada 2023 r. pracownicy naukowo-dydaktyczni i studenci APS uczestniczyli w szkoleniu z zakresu wirtualnej rzeczywistości (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR). Zostało ono zorganizowane z inicjatywy dr Anny Falkowskiej  we współpracy z dr hab. prof. APS Janem Amosem Jelinkiem z Zakładu Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju. 
Celem szkolenia było poznanie nowoczesnych technologii, które wspomagają proces kształcenia i są finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Programu "Laboratoria przyszłości"*.
Przedstawiciele firmy Aktin zaprezentowali użyteczność okularów AR w edukacji formalnej. 
Uczestnicy szkolenia mieli możliwość obejrzeć w formacie 3D modele ludzkich organów, układ słoneczny i elementy powłok skorupy ziemskiej, a także egipskie piramidy.
Gamifikacja, grywalizacja i escaperoom to tylko niektóre możliwości zastosowania gogli VR i AR podczas realizacji podstawy programowej na każdym przedmiocie i etapie edukacyjnym w placówkach oświatowych. Nowoczesne środki dydaktyczne mogą wspomagać orientację poznawczą dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz rozwijać kompetencje społeczne wśród uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Mamy nadzieję że szkolenie dostarczyło inspiracji i wyzwoliło u uczestników pokłady kreatywności!

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 11-12-2023