Koło Psychologii Klinicznej i Psychoterapii APSI

Koło Psychologii Klinicznej i Psychoterapii APSI powstało w roku 2010. Pierwszym opiekunem naukowym Koła był prof. dr hab. Czesław Czabała. Nazwa APSI jest połączeniem APS – nazwy naszej Alma Mater oraz PSI – greckiej litery oznaczającej psychikę. Nałożenie na siebie tych dwóch określeń ma charakter symboliczny, gdyż podkreśla, iż psychologia niejako jest wpisana w ideę uczelni.

Do głównych działań Koła należy organizacja corocznej Ogólnopolskiej Konferencji "Człowiek w środowisku", której już VIII edycja odbyła się w czerwcu 2019 roku. Co roku w konferencji biorą udział specjaliści, studenci, rodziny osób chorujących oraz same osoby chorujące psychicznie, które również występują w roli ekspertów przez doświadczenie. Koło organizuje także spotkania ze specjalistami/praktykami z dziedziny psychologii klinicznej, warsztaty na temat zdrowia psychicznego czy odkrywania własnych zasobów oraz co roku przypomina o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego. Dodatkowo Koło współpracuje z grupą wsparcia TROP, której jest sojusznikiem. Koło aktywnie uczestniczy w organizowanych przez uczelnię akcjach ''Skołuj się'', a także prowadzi akcję ''Biblioteczka psychologa'', która daje możliwość zapoznania się z literaturą dotyczącą tematyki zaburzeń psychicznych.

Przewodniczącą Koła jest  Konstancja Dorosz.

Opiekun naukowy Koła:  dr hab. Beata Hintze

Link do strony Koła na FB:

https://www.facebook.com/KPKiP.APSI/?eid=ARCwP8dZGtH3nOUasGKiijJglFMhySHqhc3nXdYrs9igQD3ZTcpDSHWpSDFt9f_PHcg2w2wACt49RiaU