Każdy z nas jest ratownikiem, czyli ścieżka pierwszej pomocy emocjonalnej w odpowiedzi na kryzysy psychiczne i towarzyszące im zachowania autodestrukcyjne.
- Od kryzysu po autodestrukcję – charakterystyka i rozpoznawanie kryzysów psychicznych i ich możliwych następstw, w szczególności, samouszkodzeń i zachowań samobójczych.
- Pierwsza pomoc emocjonalna – dostrzeganie trudności wśród zmian w zachowaniu, nawiązanie kontaktu, pogłębianie wiedzy o trudnościach, ocena zagrożenia dla zdrowia i życia, poszukiwanie rozwiązań i adekwatnych form wsparcia.
- Specjalistyczna pomoc - system wsparcia w sytuacji kryzysu psychicznego.
Zapisy poprzez link, który społeczność akademicka otrzymała mailem.
Małgorzata Łuba
suicydolożka, psycholożka, trenerka
W ramach swojej działalności „To Be” (2be.edu.pl) oraz we współpracy m.in. z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Centrum CBT, Fundacją ETOH oraz placówkami doskonalenia nauczycieli i ośrodkami metodycznymi z całej Polski prowadzi szkolenia dla szkół, placówek oświatowych i różnych instytucji pomocowych, jak wspierać młode osoby z problemami emocjonalnymi i psychicznymi.
Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia. Jest zaangażowana w realizację kampanii „Życie warte jest rozmowy” (zwjr.pl), w ramach której prowadzi m.in. konsultacje dla szkół, dla rodziców, dla osób po stracie samobójczej oraz szkolenia i webinary. Jest ekspertką Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym IPiN w Warszawie (zapobiegajmysamobojstwom.pl) i opracowuje rekomendacje dla szkół, dotyczące reagowania w obliczu zagrożenia suicydalnego oraz prowadzi monitoring mediów. |
Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie na temat interwencji w kryzysie samobójczym oraz w Menadżerskiej Akademii Nauk Społecznych w Warszawie na temat psychologicznych podstaw zachowań samobójczych, postwencji i samouszkodzeń.
Jest współautorką książek: Interwencje po śmierci samobójczej – o znaczeniu i potrzebie działań postwencyjnych w szkole, Samouszkodzenia – zrozumieć, aby zapobiec, Interwencja kryzysowa. Wybrane zagadnienia, Młodzi w kryzysie, Pracownia rozwoju zawodowego nauczyciela.
Termin: 26.11.2024 (wtorek)
Miejsce: Online
Godzina: 9.30-11.30
Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w webinarze zachęcamy do zapoznania się z materiałem w formie nagrania, kliknij >>