"Jesteśmy tacy sami - potrafimy wiele!"

Aktualizacja: 16-11-2022

O Jubileuszu 100-lecia Akademii i koncercie z okazji 25-lecia Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji OSPAR rozmawiają dr Mieczysław Sędzicki i red. Piotr Szymon Łoś.

Dr Mieczysław Sędzicki, Dyrektor Sceny OSPAR gościł w Radiu dla Ciebie w audycji "Sekrety Mazowsza" red. Piotra Szymona Łosia, żeby opowiedzieć o obchodach 100-lecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz o Jubileuszowym Koncercie OSPAR.

Scena OSPAR odbywa się co roku, ale w tym będzie wyjątkowa, ponieważ świętujemy 25-lecie istnienia Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji. Podczas Jubileuszowego Koncertu uhonorowane zostaną osoby pracujące z dziećmi z niepełnosprawnościami i związane od lat z OSPAR-em:

- Pierwszy raz - mówił dr Mieczysław Sędzicki, będziemy mieli przyjemność wręczyć statuetki kreatywnych wychowawców i instruktorów.

Dyrektor OSPAR podkreślał, że OSPAR zarówno to Scena dająca szansę na prezentację talentów i budowanie potencjału dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnościami, jak i Inicjatywa naukowo-szkoleniowa.

W ramach OSPAR organizowane są konferencje, którym przyświeca idea kreatywności w integracji

- To pojęcie - "kreatywność w integracji" podpowiedziała pani Profesor Joanna Głodkowska - przypominał z dr Mieczysław Sędzicki - Konferencje służą budowaniu warsztatu kolejnych pokoleń absolwentek i absolwentów Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, warsztatu kulturotwórczego pracy wychowawczo-opiekuńczej.

Zapraszamy wysłuchania audycji i do udziału w Koncercie Jubileuszowy z okazji 25-lecia OSPAR 17 listopada br. o godz. 13:30.

 

Strona radia Dla Ciebie z zapisem audycji o OSPAR

"Jesteśmy tacy sami - potrafimy wiele!" - to hasło, które wyraża ideę Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji. Scena OSPAR jest od 25 lat przestrzenią prezentacji talentów i budowania potencjału dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnościami. OSPAR istnieje dzięki kreatywnym w integracji Wychowawcom i Instruktorom, dzięki wiernej Publiczności, Przyjaciołom oraz niezwykłemu zaangażowaniu Dyrektora dr. Mieczysława Sędzickiego.

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 16-11-2022