Warsztat "Dwa brzegi - nasza droga w podróży terapeutycznej"

Aktualizacja: 06-04-2023

Zapraszamy na warsztat o budowaniu relacji zaufania pomiędzy pacjentem a profesjonalistą. Spotkanie odbędzie się stacjonarnie 19 maja 2023 r.

Proponujemy Państwu udział w warsztacie przygotowanym i prowadzonym przez Agnieszkę Ejsmont i Natalię Szemis - dyplomowane asystentki zdrowienia, członkinie Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP. Obie przeszły długoterminową terapię, doskonale znają i rozumieją wyzwania pojawiające się w procesie terapeutycznym. 

Podczas warsztatu "Dwa brzegi - nasza droga w podróży terapeutycznej" Agnieszka Ejsmont i Natalia Szemis przybliżą unikalną perspektywę osób z doświadczeniem choroby i kryzysu psychicznego na budowanie relacji pomiędzy pacjentem a profesjonalistą:

 • wyjaśnią, co z perspektywy osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego stanowi czynnik leczący w terapii,
 • zwrócą uwagę, na cechy skutecznego psycholożki/-ga, psychoterapeutki/-y; 
 • pokażą, co decyduje o budowania zaufania w terapii i wspieraniu osób w kryzysie.

Szkolenie adresujemy przede wszystkim do osób, które na co wspierają osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

 

Opis

Tematyka warsztatu bazuje na osobistych doświadczeniach zmagań z chorobą i procesem zdrowienia Agnieszki Ejsmont i Natalii Szemis. Obie przeszły długoterminową terapię, znają i rozumieją trudności oraz wyzwania pojawiające się w procesie terapeutycznym. 

Agnieszka Ejsmont grafiki

Podczas warsztatu Agnieszka Ejsmont i Natalia Szemis omówią tematykę:

 • Co wpływa korzystnie na budowanie relacji pomiędzy klientem a profesjonalistą;
 • Jak wspierać osobę doświadczającą kryzysu i choroby psychicznej;
 • Jakie cechy i umiejętności powinien mieć profesjonalista, by skutecznie pomagać;
 • Jak wyglądał proces budowania postów zaufania na przykładzie konkretnych terapii, które były udziałem Prowadzących warsztat.

 

 

Forma zajęć

 • stacjonarna: mini wykład, praca warsztatowa w podgrupach, dyskusja


Cena

Opłata za udział w szkoleniu wynosi: 150 zł.


Informacje organizacyjne

 • Natalia Szemis, kolaże

  Wielkość grupy: 20-25 osób (warsztat odbędzie się w przypadku zebrania grupy min. 10 osób)
 • Termin i czas trwania: 19 maja 2023, godz.: 16:00-19:00 (3 godziny)
 • Adres: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Szczęśliwicka 40, 02-353 Warszawa, sala 1109 (stara sala Senatu)
 • Zgłoszenia: przyjmujemy do 14 maja br. za pośrednictwem formularza i po wniesieniu opłaty w wysokości 150 zł w ciągu 3 dni od daty wysłania zgłoszenia. Opłaty prosimy wnosić na konto: 86 1020 1055 0000 9002 0546 9897, w tytule wpisując "Szkolenie Budowanie mostów zaufania". W sytuacji, gdy nie zgłosi się minimalna liczba uczestników, szkolenie nie będzie mogło się odbyć, a opłata zostanie zwrócona najpóźniej 16 maja 2023 r. 
 • Organizator: Centrum Transferu Wiedzy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

 

Prowadzące szkolenie

Agnieszka EjsmontAgnieszka Ejsmont: absolwentka pracy socjalnej, od 2019 roku dyplomowana doradczyni zdrowienia. Osoba ze zdiagnozowaną schizofrenią, prowadzi na co dzień grupę samopomocową, udziela wsparcia informacyjnego i emocjonalnego ludziom w kryzysach psychicznych oraz ich bliskim; czynna uczestniczka konferencji, warsztatów, seminariów, szkoleń, prelekcji o tematyce zdrowia psychicznego.

W 2019 otrzymała nagrodę "Człowiek bez barier" Stowarzyszenia Integracja.

W latach 1997-2003 roku prezeska klubu pacjenta Amicus. W 2021 w Światowym Roku Wolontariatu otrzymała dyplom uznania za działalność na rzecz osób chorujących psychicznie. Od 2015 roku członkini Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP. Od 2016 roku uczestniczka Programu Doradcy Telefoniczni, gdzie udziela wsparcia emocjonalnego i informacyjnego osobom po kryzysach psychicznych i ich bliskim. Współautora biuletynu TROPICIEL. W 2019 roku uzyskała dyplom Doradcy do Spraw Zdrowienia. Artystka, autorka wierszy i bajek.  

Natalia Szemis

 

Natalia Szemis - z wykształcenia socjolożka i fotografka. Z doświadczenia asystentka zdrowienia, udzielająca się w Grupie Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP. Prowadzi prelekcje destygmatyzacyjne oraz zajęcia w klubie pacjenta w Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego. Z zamiłowania pasjonatka psychologii i podróży — ulubiony kierunek Portugalia. W wolnych chwilach uwielbia wypoczywać za miastem, wyklejać kolaże, bawić się ze swoim rudym kotem i rozmawiać z przyjaciółmi.

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 19-03-2023