Ekonomia społeczna i solidarna - najważniejsze zmiany w prawie. Webinar

Aktualizacja: 07-04-2023

Zapraszamy 20 kwietnia o godz. 16:00 na wykład oraz sesję pytań i odpowiedzi nt. znaczenia ustawy o ekonomii społecznej dla działalności organizacji pozarządowych oraz wsparciu, jakie zostało przewidziane w ustawie dla przedsiębiorstw społecznych.

Podczas webinaru wyjaśnimy, jakie zmiany dotyczące prowadzenia działalności w ramach ekonomii społecznej wynikają z przyjętej pod koniec 2022 r. ustawy o ekonomii społecznej i solidarnej. Omówimy:

  1. Znaczenie ustawy o ekonomii społecznej dla działalności organizacji społecznych;
  2. Zakres regulacji ustawy i najważniejsze pojęcia;
  3. Podmioty ekonomii społecznej i przedsiębiorstwa społeczne - definicje, zasady funkcjonowania;
  4. Wsparcie publiczne dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych.


Zapraszamy wszystkie zainteresowane tematem osoby, a szczególnie:

  • osoby pracujące w instytucjach działających w obszarze reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub realizujących usługi społeczne;
  • osoby pracujące w spółdzielniach socjalnych, spółdzielniach pracy;
  • osoby pracujące w organizacjach pozarządowych.

 

Kto poprowadzi?

Adela GąsiorowskaZajęcia poprowadzi Adela Gąsiorowska - prawniczka specjalizująca się w tematyce organizacji pozarządowych, ekonomii społecznej, partycypacji obywatelskiej oraz współpracy publiczno-społecznej; doktorantka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przygotowuje projekt badawczy dotyczący partycypacji obywatelskiej w samorządzie lokalnym. 

Adela Gąsiorowska jest autorką i współautorką publikacji naukowych i poradniczych w obszarach ekonomii społecznej, partycypacji obywatelskiej oraz współpracy publiczno-społecznej. Poza pracą naukową działa w organizacjach społecznych, m.in. jest członkinią zarządu warszawskiej Kooperatywy Dobrze, prowadzącej spółdzielcze sklepy ze zdrową żywnością.

 

Informacje organizacyjne

  • Termin: 20 kwietnia br., godz. 16:00-17:30
  • Cena - 77 zł
  • Zapisy prowadzimy za pomocą formularza internetowego. Miejsce możecie Państwo zarezerwować miejsce przez zgłoszenie i opłacenie udziału na konto nr 86 1020 1055 0000 9002 0546 9897. W przelewie prosimy o dopisek "Ekonomia społeczna i solidarna".

 

W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem ctw@aps.edu.pl
Znajdziecie nas Państwo również w mediach społecznościowych: na Facebooku oraz Linkedin.

 

 

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 24-02-2023