Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

Aktualizacja: 23-10-2022

Uroczyste ślubowanie doktorantów I roku Szkoły Doktorskiej podczas Inauguracji roku akademickiego 2022/2023

W dniu 4 października 2022 r. odbyła się Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

To szczególny dzień dla doktorantów I roku Szkoły Doktorskiej APS. Ślubowali uroczyście - wstępując do wspólnoty akademickiej.

 

"Nasza szkoła doktorska zdecydowanie jest miejscem otwartości, inkluzyjności i wsparcia. Daje przestrzeń na prowadzenie interdyscyplinarnych badań ale również stwarza okazje do konstruktywnego, koleżeńskiego dyskursu dzięki, któremu możemy się rozwijać, wpadać na kolejne naukowe pomysły i poprawiać bieżące. Jednak jest to również miejsce ciężkiej pracy, która jak wszystkie odpowiedzialne działania momentami może przysporzyć wiele stresu. Dlatego pamiętajmy o komforcie „tworzenia” nauki. Pamiętajmy, że jest wiele par drzwi w naszej społeczności, do których warto zapukać by otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości. Jesteśmy odkrywcami! Odkrywajmy zatem nowe tereny i zbliżajmy się do naukowej prawdy z ekscytacją i radością, a tremę młodego badacza/badaczki przekuwajmy w motywację i ciekawość."

Fragment przemówienia doktoranta III roku Szkoły Doktorskiej APS

mgr Kamila Jarosa z Inauguracji roku akademickiego 2022/2023

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 19-10-2022