Do drugiej edycji konkursu o Nagrodę im. Janusza Korczaka wpłynęło ponad 120 zgłoszeń z całego kraju. Kapituła przyznała 13 Nagród oraz wyróżniła 12 kolejnych laureatów. Nagrodzone zostały osoby publiczne kierujące się korczakowskimi wartościami, instytucje edukacyjne i lokalni liderzy.
Wśród wyróżnionych podmiotów w kategorii "dla instytucji i organizacji kierujących się korczakowskimi wartościami" znalazła się Ogólnopolska Scena Prezentacji Artystycznych Realizacji OSPAR organizowana od 25 lat z inicjatywy dr. Mieczysława Sędzickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Celem Nagrody ufundowanej przez Uczelnię Korczaka jest promowanie idei Janusza Korczaka oraz wspieranie zmian w edukacji poprzez nagradzanie instytucji i osób, które kierują się wartościami korczakowskimi i wdrażają je w życie, tworzą nowoczesne i odważne rozwiązania edukacyjne, konsekwentnie wspierają podmiotowość i prawa dziecka oraz dbają o ochronę tych praw, wspierają dzieci i rodziny w trudnych sytuacjach albo tworzą środowiska przyjazne szczęśliwemu dzieciństwu.
Organizatorem wydarzenia jest Uczelnia Korczaka-Akademia Nauk Stosowanych. Laureatki i laureaci Nagrody zostali wybrani przez Kapitułę Konkursową pod przewodnictwem prof. Barbary Smolińskiej-Theiss, pedagożki społecznej o uznanym autorytecie, zajmującej się m.in. naukami J.Korczaka.
Nagrody zostały wręczone 18 maja w trakcie uroczystej gali w Muzeum Polin w Warszawie.