Edukacja włączająca z wykorzystaniem animacji i multimediów

Aktualizacja: 27-09-2021

Akademia współpracuje z trzema innymi krajami europejskimi - Cyprem, Grecją i Węgrami w ramach projekt I_AM pod kierownictwem dr Lidii Zabłockiej-Żytki.

Pracownicy Instytutu Psychologii: dr Dominika Wiśniewska, dr Małgorzata Woźniak-Prus i dr Lidia Zabłocka-Żytka oraz Instytutu Pedagogiki Specjalnej - dr Katarzyna Smolińska realizują międzynarodowy projekt pt. I_AM "Inclusive education using Animation and Multimedia” / „Edukacja włączająca z wykorzystaniem animacji i multimediów”. Projekt prowadzony jest w ramach PROGRAMME: ERASMUS +  ACTION: IPI- SOC-IN: social inclusion in the fields of education, training and youth.

 

Innowacyjne metody i praktyki wspierające edukację włączającą

Celem projektu jest promowanie edukacji włączającej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) w wieku 9-14 lat w szkołach ogólnodostępnych poprzez wsparcie kadry pedagogicznej w pracy ze zróżnicowaną grupą uczniów. Projekt zakłada opracowanie materiałów edukacyjnych w postaci krótkich filmów, które będą mogły być wykorzystane przez nauczycieli w ich codziennej pracy. Tym samym projekt I_AM wpisuje się w nurt wdrożenia innowacyjnych metod i praktyk wspierających edukację włączającą.

Pierwszy etap projektu polega na przeprowadzeniu badań dotyczących przekonań, trudności i potrzeb szkoleniowych (w obszarze wiedzy i umiejętności) nauczycieli specjalistów pracujących w szkołach z uczniami ze SPE w wieku 9-14 lat w każdym z krajów uczestniczących w projekcie. Za tą część projektu I_AM - realizowanego w okresie od grudnia 2020 r. do maja 2021 r. - odpowiada Polska, czyli zespół pracowników Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Wyniki przeprowadzanych badań będą podstawą opracowania materiałów multimedialnych wspierających efektywne wdrażanie edukacji włączającej.

 

Ankieta dla nauczycieli

Aktualnie w ramach projektu przeprowadzane są badania. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, specjalistów pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do udziału w badaniu kwestionariuszowym - link do ankiety >>

 

Więcej informacji

 

 

Logo projektu I AM

 

 

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 19-04-2021