Pedagodzy z Akademii w Japonii

Aktualizacja: 16-06-2020

O pomocy Japonii dzieciom polskim z Syberii i prawach dziecka, o mediach burzących szczęśliwe dzieciństwo, a także o tym, dlaczego Polacy lubią Japonię - mówili podczas konferencji i seminariów w Japonii prof. Wiesław Theiss i dr Marek Siwicki z Instytutu Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Teruo Matsumoto, dziennikarz japoński mieszkający w Polsce.

Celem pobytu w Japonii była prezentacja wyników prowadzonych badań, wymiana doświadczeń z japońskimi pedagogami i historykami, a także zaprojektowanie dalszych celów i form współpracy naukowej z badaczami z Japonii.

Wykłady zostały wygłoszone (między 6 a 23 listopada br.) w: University of the Sacred Heart w Tokio, Gakuin University w Sapporo, w Muzeum Miasta Tsuruga oraz w Towarzystwie Przyjaźni Japońsko-Polskiej w Kobe. W miejscowości Biratori (Hokkaido) odbyło się seminarium z nauczycielami oraz rodzicami.

Wiesław Theiss mówił na temat: „Pomoc Japonii dzieciom polskim z Syberii (1919- 1922)” oraz „30-lecie Konwencji o Prawach Dziecka”. Marek Siwicki miał wystąpienia o tym „Jak media burzą szczęśliwe dzieciństwo”, a także przedstawił referat pt.  „W Polsce Króla Maciusia Pierwszego”. Teruo Matsumoto z kolei wygłosił wykład, który zatytułował: „Dlaczego Japonia jest lubiana przez Polskę?”.

 

 
Prof. Wiesław Theiss i Teruo Matsumoto Seminarium w Biratori
 Dr Marek Siwicki w trakcie wykładu w Sapporo Dr Marek Siwicki, prof. Wiesław Theiss, Teruo Matsumo 
   
 Studenci Gakuin University Sapporo podczas wykładu  Uczestnicy wykładu w Tokio
   
 Wykład prof. Wiesława Theissa w Tokio  

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 16-12-2019