Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić na I Ogólnopolską Szkoleniowo-Warsztatową Konferencje ,,Wspieranie mniejszości seksualnych w ujęciu interdyscyplinarnym" organizowaną przez nasze Koło Naukowe Seksuologii APS w dniu 14 maja 2021 r. w godzinach 9 - 14.
W części wykładowej wystąpią:
- Dr hab. Katarzyna Prot - Klinger, profesor APS z wykładem pt."Co jest normalne w seksie?".
Wykład będzie dotyczył klasyfikacji zaburzeń seksualnych. Pokaże jak systemy klasyfikacyjne zmieniają się w czasie, odnoszą się do nie wprost wyrażanych norm. Zasady te często nie znajdują potwierdzenia w badaniach naukowych ani nie odnoszą się do praktyk społecznych.
- Mgr Łukasz Zbroszczyk z wykładem pt. "Jak wesprzeć osoby LGBT+ w szkole z perspektywy pedagoga". Dowiecie się państwo: Jak wspierać osoby LGBT+ w szkole z perspektywy pedagogicznej. Od czego zacząć rozbrajanie szkoły i jaką rolę pełni nauczyciel w uczeniu i poznawaniu zagadnień LBGT+. Mgr Zbroszczyk opowie o osobistym doświadczeniu, jak w utrzymywanie "tajemnicy" (nie mów i nie ufaj) wpływało na jego relacje z pracownikami i uczniami, a jak zmieniło się po ujawnieniu mojej orientacji w szkole.
- Mgr Filip Rola z wykładem pt. "Po pierwsze nie szkodzić! O czym należy pamiętać w pracy pomocowej z osobami z mniejszości seksualnych?". Co każda osoba powinna wiedzieć o pracy pomocowej osobom LGBT+? Co to jest stres mniejszościowy? Jak stres mniejszościowy wpływa na zdrowie psychiczne? Jakie czynniki po stronie osoby pomagającej mają wpływ na proces pomagania? Jak pomagać osobom z mniejszości seksualnych?
Jeśli zainteresowały Państwa powyższe pytania zapraszam na moje wystąpienie, podczas którego opowiem o podstawach pracy pomocowej z mniejszościami seksualnymi. Omówię model stresu mniejszościowego oraz jego wpływ na zdrowie psychiczne osób LGBT+ zwracając uwagę zarówno na czynniki ryzyka, jak i te chroniące. Pokażę jak przekłada się to na praktyczną pracę pomocową wg. profesjonalnych i etycznych standardów.
Część wykładowa będzie także tłumaczona w Polskim Języku Migowym (PJM).
W części warsztatowej zapraszamy na:
- Warsztat z terminologii dotyczącej środowiska około-LGBT+
- Warsztat o faktach i mitach związanych z LGBTQ+
- Warsztat antydyskryminacyjny
- Warsztat dotyczący promocji zdrowia psychicznego
- Warsztaty dotyczący edukacji seksualnej
Link do wydarzenia na Facebooku: pobierz link >>>
Serdecznie zapraszamy do zapisów! Liczba miejsc jest ograniczona.