Zapraszając w imieniu Konsorcjum projektu do udziału w warsztatach, zachęcamy studentów i studentki do wykorzystania e-modułów w swoich aktywnościach praktycznych i naukowych - strona e-kursów.
Przypomnijmy, że idea międzynarodowego projektu Erasmus+ Sensiclass: "Tackling sensitive topics in a classroom" powstała w związku ze zmianami zachodzącymi w państwach Europy Środkowej i Wschodniej – z jednej strony internacjonalizacją uczelni wyższych, z drugiej z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej narracjami dotyczącymi kwestii postrzeganych jako kontrowersyjne z uwagi na ich obcość, nowość, nieznajomość a niekiedy tabuizację społeczno-kulturową.
Celem projektu jest opracowanie materiałów dydaktycznych, które pozwolą nauczycielom z państw Europy Środkowej i Wschodniej na podejmowanie na swoich zajęciach tzw. "trudnych tematów".
Materiały zostaną opracowane w języku angielskim, a następnie przetłumaczone na języki narodowe partnerów projektu. Obok materiałów dydaktycznych w projekcie przewidziane są zajęcia warsztatowe i treningi dla nauczycieli, studentów pedagogiki i członków organizacji pozarządowych.
Projekt realizowany jest w konsorcjum czterech uczelni z Europy Środkowej i Wschodniej:
- Tartu Ulikool (Uniwersytet Dorpacki; Estonia),
- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie,
- Univerzita Hrades Králové (Uniwersytet Hrades Králové, Czechy)
- Közép-Európai Egyetem (Uniwersytet Środkowoeuropejski, Węgry)
- dr Jekatyerina Dunajeva (Uniwersytet Środkowoeuropejski)
- dr Magdalena Nowaczek-Walczak
- mgr Joanna Sozańska (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
- mgr Aleksandra Tołczyk (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
- dr Dominika Zakrzewska-Olędzka (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej)