Wystawa prezentowana w APS stanowi część projektu pod nazwą „Dekalog wartości. Co naprawdę jest ważne w życiu?” - przedsięwzięcia kulturowo-społecznego realizowanego w Europie, Afryce, Azji, Amerykach i Australii . Wystawa przedstawia portrety oraz wypowiedzi znanych i cenionych w swoich środowiskach osobistości z Polski, które odpowiadają na pytanie "Co jest w życiu ważne?". Na to fundamentalne pytanie mamy możliwość poznać odpowiedzi Beaty Tyszkiewicz, Krzysztofa Baranowskiego, Ireny Santor, Ernesta Brylla, Elżbiety Dzikowskiej, ks. Adama Bonieckiego, Haliny Machulskiej, Hanny Krall, Marii Czubaszek, Stefana Jasińskiego, Stefana Stuligrosza, Wandy Błeńskiej oraz Wojciecha Młynarskiego.
- Współpraca jest miła, a rywalizacja niesie ze sobą pewien trud - mówiła Agnieszka Pietruszka podczas otwarcia wystawy - Po moich podróżach po świecie, po moich wywiadach i spotkaniach z ludźmi, mogę wysnuć taki wniosek, że teraz jest czas na zmianę pewnego paradygmatu i myślenia o sobie w kontekście jednostki, w kontekście społeczeństwa. Zamianę rywalizacji na współpracę.
Prof. dr hab. Józefa Bałachowicz, kurator wystawy i reprezentująca organizatora wydarzenia, czyli Instytut Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji, podkreślała natomiast, jak ważna jest zawsze otwartość na "TAK" i na szukanie "w naszych studentach, w naszych kolegach, we wszystkich, których spotykamy tego, co nas łączy i co jest dobre".
Zapraszamy serdecznie na wystawę "Dekalog wartości" , która znajduje się przed Aulą im. Janusza Korczaka (budynek C APS, piętro I).
Wystawa "Dekalog wartości - POLSKA" w APS
- Organizator - Instytut Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji; Kurator wystawy - prof. dr hab. Józefa Bałachowicz
- Miejsce - przestrzeń przed Aulą im. Janusza Korczaka w APS, budynek C APS, piętro I
- Strona projektu - Dekalog wartości
- Informacja prasowa: PDF (126 KB), Word (93 KB)
- Portrety wykonał Andrzej Wiktor
Wielkim grzechem jest, kiedy człowiek jest obdarowany przez los talentem i tego talentu nie wykorzystuje. Trzeba wiedzieć, co się ma do zrobienia w życiu i trzeba to robić aż do końca - Hanna Krall
Patronat Honorowy
Polski Komitet Narodowy UNICEF udzielił patronatu honorowego obchodom 100-lecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej