Zachęcamy do refleksji nad jakością rozmowy i własnym wpływem na kształt komunikacji w trudnej relacji.
Program spotkania
- Wprowadzenie kontekstowe: refleksje i rekomendacje w odniesieniu do doświadczeń uczestników i uczestniczek Żywej Bibliotece (metody edukacyjnej i międzynarodowego ruchu na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa);
- Kluczowe elementy dla skutecznego dialogu;
- Role w rozmowie: gospodarz / gospodyni konwersacji, sytuacje w rozmowie i sposoby zapobiegania lub reagowania, np. inicjowanie rozmowy, mowa ciała, uśmiech, stawianie granic;
- FUKO - narzędzie do prowadzenia trudnych rozmów;
- Przypomnienie i usystematyzowanie najważniejszych kwestii.
Webinar poprowadzi Aneta Szarfenberg - ewaluatorka, badaczka problematyki społecznej. Od lat współpracuje z lokalnymi samorządami w zakresie tworzenia strategii rozwoju, rewitalizacji, rozwijania współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz prowadzenia konsultacji społecznych. Współpracuje także z organizacjami pozarządowymi, przede wszystkim realizując badania ewaluacyjne. Obszary zainteresowań zawodowych to bezdomność i inne kwestie społeczne, budowanie współpracy, partycypacja, skuteczność działań. Hobbystycznie organizuje Żywą Bibliotekę.
Zapraszamy wszystkie osoby interesujące się skutecznym komunikowaniem się, rozwijaniem swoich umiejętności w zakresie prowadzenia rozmów na trudne tematy oraz rozwiązywaniem problemów poprzez rozmowę.
Informacje organizacyjne
- Czas trwania: 1-1,5 godz.
- Cena webinaru: 57 zł
- Rejestracja: zapisy prowadzimy za pomocą formularza internetowego. Miejsce możecie Państwo zarezerwować przez zgłoszenie i opłacenie udziału na konto nr 86 1020 1055 0000 9002 0546 9897 (prosimy o dopisek "Komunikacja").
- W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem ctw@aps.edu.pl
Znajdziecie nas Państwo również w mediach społecznościowych: na Facebooku oraz Linkedin.
Serdecznie zapraszamy!