Portret Człowieka – wywiad dr Beaty Szurowskiej z prof. Nellą Nyczkało

Aktualizacja: 27-09-2024

Dr Beata Szurowska po raz kolejny zaprasza do swojego autorskiego cyklu „Portret Człowieka”, w którym tym razem podczas szczerej, ważnej rozmowy „namalowała” słowami portret niezwykłej Kobiety.

Profesor Nella Nyczkało, która od lat jest związana z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2015, za zasługi w rozwijaniu współpracy środowisk naukowych i studenckich.

W wywiadzie Profesor Nella Nyczkało opowiada o edukacyjnej drodze, ważnych spotkaniach i wspomnieniach zatrzymanych w kadrze wrażliwej duszy a dr Beacie Szurowskiej udaje się odkryć sekret niezwykłej energii, która zadziwia każdego, kto miał okazję spotkać Panią Profesor…

Zachęcamy do lektury, kliknij aby przeczytać >>

Prof. Nella Nyczkało i dr Beata Szurowska

Prof. Nella Nyczkało i dr Beata Szurowska

 

Cykl „Portret Człowieka” to seria wywiadów z niezwykłymi, wybitnymi Osobami, które są związane z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Wywiady są prowadzone przez dr Beatę Szurowską, która, w tych szczerych, serdecznych, ale czasem również trudnych rozmowach, pyta o rzeczy ważne i ważniejsze – o sprawy naukowe i zawodowe, ale również o dzieciństwo i młodość, życie prywatne, zainteresowania i pasje. Dzięki temu razem z Rozmówcą maluje nie tylko sylwetki naukowe, ale wielowymiarowe portrety Człowieka, które inspirują, zachęcają do zadumy i refleksji i (chociaż w formie pośredniej) pozwalają na spotkanie z Mistrzami, od których warto uczyć się, jak pracować, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych, jak żyć…

Informacja o wywiadzie:

Wywiad z Profesor Nellą Nyczkało to piękna opowieść o życiu, edukacji, miłości do dziecka i bardzo silnym nauczycielskim powołaniu. Pani Profesor ze wzruszeniem wspomina swoje dzieciństwo w Ukrainie naznaczone wielką powojenną biedą oraz ukochaną mamę, która była dla niej pierwszą, wspaniałą nauczycielką i nauczyła ją tego, co w życiu najważniejsze – miłości do drugiego człowieka.

Opowiada również o Mistrzach i Przewodnikach, których poznała nie tylko w Ukrainie, ale również w Polsce oraz o ważnej w jej życiu współpracy naukowej Polski i Ukrainy. Oczywiście w tym wyjątkowym czasie nie mogło zabraknąć rozmowy o agresji Rosji na Ukrainę i związanych z tym aspektów wsparcia ze strony Polski (również w zakresie edukacyjnym).

To piękny portret zabarwiony dobrocią, wrażliwością i nadzieją, chociaż z okrutną wojną w tle… To portret niezwykłej Kobiety - Pani Profesor z niewyczerpaną mocą miłości w sercu.

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 27-09-2024