Wśród takich instytucji jest między innymi Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ochota (SZPZOZ Warszawa-Ochota), z którym mamy podpisaną umowę partnerska w zakresie promocji zdrowia.
Aktualnie SZPZOZ Warszawa-Ochota jest liderem bardzo ważnego dla społeczności lokalnej programu „Po zdrowie razem - wdrożenie modelu i uruchomienie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży dla Ochoty, Śródmieścia i Ursusa” (POWR.04.01.00-00-DM10/20). Wśród członków Zespołu Międzyinstytucjonalnego w tym Programie jest dr hab. Paweł Bronowski, prof. APS, Dyrektor Instytutu Psychologii.
Zgodnie ze współczesną reformą psychiatrii dziecięcej
Głównym celem projektu „Po zdrowie razem” jest udzielenie bezpłatnego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego dzieciom, młodzieży i ich rodzinom w 3 dzielnicach m. st. Warszawy. Wsparcie w formie profilaktyki, edukacji i terapii odbywa się w przy wykorzystaniu sieci koordynacji międzysektorowej wykorzystującej zasoby społeczności lokalnej. W zakresie projektu jest wdrożenie innowacyjnych rozwiązań dotyczących deinstytucjonalizacji usług społecznych i medycznych dla dzieci i młodzieży z doświadczeniem kryzysu psychicznego na terenie warszawskich dzielnic: Ochoty, Śródmieścia i Ursusa). Projekt został zaplanowany do realizacji w lokalnym środowisku, w oparciu o model środowiskowych centrów zdrowia psychicznego, będący elementem współczesnej reformy psychiatrii dziecięcej.
Infolinia dla dzieci i młodzieży w kryzysie
O stażach i praktykach dla naszych studentek i studentów w placówkach Centrum oraz o ogólnie dostępnych konferencjach i działaniach w ramach Programu będziemy informować na bieżąco. Tymczasem przekazujemy wiadomość o infolinii dla dzieci i młodzieży w kryzysie, która działa od poniedziałku do piątku, pod numerem 22 592 98 98 w godzinach 8:00-18:00.
Warto też znać stronę naszego Partnera oraz śledzić prowadzone przez SZPZOZ Warszawa-Ochota media społecznościowe: