Masters in Children’s Rights and Childhood Studies (MICRACS) to studia przeznaczone dla osób z pasją rozwojowo-badawczą, dla wszystkich którym bliskie są dobrostan i prawa dziecka oraz pragnienie ich wspierania w różnych instytucjach (zarówno publicznych, jaki i niepublicznych - fundacjach, stowarzyszeniach) krajowych i międzynarodowych.
Studia składają się z 6 modułów: pedagogicznego, prawnego, medycznego, polityki społecznej, praktycznego oraz rozwoju indywidualnego, pozwalając na wieloaspektowe, interdyscyplinarne spojrzenie na dzieciństwo, wsparcie dziecka i prawa dziecka.
- Oferta ta pomoże nam otworzyć się na wymianę międzynarodową w ramach dwóch ważnych sieci, w których funkcjonujemy od kilkunastu lat: CREAN - Children's Rights European Academic Network, Erasmus + i Uni-Twin - sieci kilkuset Katedr UNESCO. To ważny krok na ścieżce do umiędzynarodowienia uczelni nie tylko badawczo, ale też dydaktycznie - mówi prorektor ds. Rozwoju Anna Odrowąż-Coates.
Studia moją za zadanie rozwinąć kompetencje w obszarze praw dziecka, wsparcia dziecka i rodziny, wczesnej interwencji, adwokatury na rzecz dzieci a także wzmocnić kompetencje językowe i międzykulturowe. Prowadzone są przez 2 katedry: Katedrę Pedagogiki Społecznej i Katedrę UNESCO im. Janusza Korczaka.
- To odważny krok, nie wiemy tak naprawdę, jak będzie z naborem. Jednak dla studentów i studentek z Polski wydaje mi się bardzo atrakcyjne to, że można studiować adwokaturę na rzecz dzieci po angielsku, za darmo a studentów zagranicznych może zachęcić niskie czesne, wykładowcy zagraniczni z wiodących uczelni na świecie oraz fakt, że pierwszy i ostatni semestr można odbyć zdalnie, co obniży koszty utrzymania w Warszawie i da czas na zorganizowanie wizy czy mieszkania – wskazuje na niezaprzeczalne atuty studiów dr hab. Anna Perkowska-Klejman, prof. APS, kierownik Katedry Pedagogiki Społecznej.
Istotny jest fakt, że program studiów Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej wypracowała dzięki przeprowadzeniu dwóch wstępnych edycji w języku polskim.
- Nabraliśmy więc doświadczenia i przekonania, które przedmioty i w jakim wymiarze czasu są najbardziej potrzebne i ważne na rynku pracy oraz w rozwoju zawodowym słuchaczy – podkreśla dr hab. Anna Odrowąż-Coates, prof. APS - Ponadto studia te w znacznej mierze prowadzone są innowacyjnymi metodami dydaktycznymi, z wykorzystaniem tutoringu, mentoringu, pracy projektowej. Współpracujemy z ekspertami z Kanady, Wielkiej Brytanii, RPA, Argentyny, Niemiec, Izraela, Indii, którzy poprowadzą część zajęć warsztatowych i wykładów.
Masters in Children’s Rights and Childhood Studies trwają 4 semestry. Pierwszy i ostatni semestr może być realizowany zdalnie w czasie rzeczywistym. Zapraszamy po więcej informacji na stronę - APS - Recruitment
Do pobrania ulotka:
- EN - PDF (1345 KB)
- PL - PDF (2348 KB)
Filmy informacyjne
Nieformalny wywiad na temat studiów pt. "kitchen interview", czyli studia od kuchni