Podmioty posiadające status przedsiębiorstwa społecznego mogą korzystać z szeregu instrumentów wsparcia wynikających z ustawy o ekonomii społecznej, w tym:
Podczas szkolenia stacjonarnego oraz webinaru wyjaśnimy, jakie zmiany dotyczące prowadzenia działalności w ramach ekonomii społecznej wynikają z przyjętej pod koniec 2022 r. ustawy o ekonomii społecznej i solidarnej.
Kto poprowadzi?
Zajęcia poprowadzi Adela Gąsiorowska - prawniczka specjalizująca się w tematyce organizacji pozarządowych, ekonomii społecznej, partycypacji obywatelskiej oraz współpracy publiczno-społecznej; doktorantka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przygotowuje projekt badawczy dotyczący partycypacji obywatelskiej w samorządzie lokalnym.
Adela Gąsiorowska jest autorką i współautorką publikacji naukowych i poradniczych w obszarach ekonomii społecznej, partycypacji obywatelskiej oraz współpracy publiczno-społecznej. Poza pracą naukową działa w organizacjach społecznych, m.in. jest członkinią zarządu warszawskiej Kooperatywy Dobrze, prowadzącej spółdzielcze sklepy ze zdrową żywnością.
Jaka tematyka?
Podczas szkolenia i webinaru omówimy:
- Znaczenie ustawy o ekonomii społecznej dla działalności organizacji społecznych;
- Zakres regulacji ustawy i najważniejsze pojęcia;
- Podmioty ekonomii społecznej i przedsiębiorstwa społeczne - definicje, zasady funkcjonowania;
- Wsparcie publiczne dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych.
Niezależnie od formy, jaką Państwo wybierzecie, szkolenie i webinar zostały tak przygotowane, aby przekazać:
- wiedzę o nowych zasadach wykonywania działalności w ramach ekonomii społecznej;
- zasady funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych;
- zasady uzyskiwania wsparcia publicznego w ramach ekonomii społecznej.
Dla kogo?
Zapraszamy szczególnie:
- osoby pracujące w instytucjach działających w obszarze reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub realizujących usługi społeczne;
- osoby pracujące w spółdzielniach socjalnych, spółdzielniach pracy;
- osoby pracujące w organizacjach pozarządowych.
W jaki sposób?
Oferujemy Państwu dwie formy uczestnictwa w zajęciach: szkolenie lub webinar. W ramach szkolenia odbędą się: mini wykład, praca warsztatowa w podgrupach, case study, dyskusja moderowana. W ramach webinaru planujemy wykład oraz sesję pytań i odpowiedzi.
Termin, miejsce
- Szkolenie stacjonarne - 25 marca 2023 r. (sobota) w godz. 10:00-13:00, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, sala 1109 (budynek A, stara sala Senatu);
- Wykład w formie webinaru połączony z sesją pytań i odpowiedzi - 27 marca br. (poniedziałek) o godz. 16:00-18:00
Cena
- Szkolenie stacjonarne - 147 zł
- Wykład online - 77 zł
Zapisy
Zapisy prowadzimy za pomocą formularza internetowego. Nabór na szkolenie stacjonarne trwa do 22 marca lub do wyczerpania miejsc. Miejsce możecie Państwo zarezerwować przez zgłoszenie i opłacenie udziału na konto nr 86 1020 1055 0000 9002 0546 9897. W przelewie prosimy o dopisek "Ekonomia społeczna i solidarna".
W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem ctw@aps.edu.pl
Znajdziecie nas Państwo również w mediach społecznościowych: na Facebooku oraz Linkedin.