W Wyborczej.pl pod koniec czerwca br. opublikowane zostały wyniki badań dr. Piotra Toczyskiego z Instytutu Filozofii i Socjologii APS na temat przestępczości w poszczególnych dzielnicach Warszawy. Prasowy dialog o bezpieczeństwie w stolicy to jeden z wielu przykładów zaangażowania socjologów z APS w analizy i wdrożenia na rzecz jakości życia w Warszawie przyszłości.
Zestawienie na temat stołecznej przestępczości przygotowane przez dr. Piotra Toczyskiego z Instytutu Filozofii i Socjologii APS zostało opublikowane 26 czerwca br. w Tygodniku Warszawa - magazynie Gazety Wyborczej adresowanym do mieszkańców Warszawy.
WNIKLIWIEJ NIŻ W STATYSTYKACH STOŁECZNEJ POLICJI
Dane policji i serwisu OtoDom zostały zestawione z trzyletnim wskaźnikiem wydarzeń odnotowanych w dzielnicach Warszawy. Połączone dane z pięciu kategorii są zestawione z liczbą mieszkańców, co pozwala opisać bezpieczeństwo Warszawiaków wnikliwiej niż w statystykach stołecznej policji i wskazaniach użytkowników internetowej platformy OtoDom.
ODCZYTUJEMY POTRZEBY MIESZKAŃCÓW WARSZAWY
Prasowy dialog o bezpieczeństwie w dzielnicach jest kolejnym elementem zaangażowania socjologów z APS w analizy i wdrożenia służące wysokiej jakości życia w Warszawie przyszłości. Studenci socjologii komunikacji i mediów w naszej Akademii stale uczą się odczytywania potrzeb mieszkańców miasta. W ramach zajęć z dr. Toczyskim dołączyli do Programu Edukacji Samorządowej Studentów M. St. Warszawy, gdzie analizowali wymiary marki Warszawa i audytowali rozwiązania stosowane przez Miejskie Centrum Kontaktu 19115. W zajęciach ze studentami uczestniczyła Anna Ruszczyńska odpowiedzialna w wydziale marketingu Miasta za markę Warszawa oraz Małgorzata Bukowska-Siegel kierująca całodobowym wielokanałowym centrum kontaktu Miasta z mieszkańcami.
W Instytucie Filozofii i Socjologii APS powstała również socjologiczna praca licencjacka "Smartfonowa aplikacja Warszawa 19115 jako narzędzie rozwiązywania problemów mieszkańców w ujęciu socjologicznym" (napisana pod kierunkiem dr. Piotra Toczyskiego w 2018 roku), którą Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy zaprosiło i włączyło do zasobu Naukowa Warszawa. Mogą z niej korzystać wszystkie zainteresowane Warszawą osoby.