W tej zakładce znajdziesz wykazy dokumentów, jakie należy złożyć w Komisji Rekrutacyjnej
Komplet dokumentów na studia w Komisji Rekrutacyjnej składają wyłącznie osoby zakwalifikowane na studia. Informację o zakwalifikowaniu na studia (lub braku takiej kwalifikacji) otrzyma każdy kandydat zarejestrowany w systemie IRK (który dokonał opłaty rekrutacyjnej) w formie komunikatu na indywidualnym koncie. Dostęp do wyników rekrutacji uzyskuje się wchodząc w zakładkę (będąc zalogowanym na swoim koncie w systemie IRK) "zgłoszenia rekrutacyjne" i sprawdzając pole "status kwalifikacji" w terminach ogłoszonych w harmonogramie rekrutacji. Informacja o terminie, do którego należy złożyć komplet dokumentów jest podana w polu "komentarz" przy danym zgłoszeniu rekrutacyjnym.
Uwaga:
Nie można w APS podejmować po raz drugi studiów na tym samym kierunku w ramach tego samego poziomu kształcenia, niezależnie od formy owych studiów oraz niezależnie od specjalności, jaką kandydat chce studiować.
Kandydaci, którzy nie są pełnoletni i zostali przyjęci na studia składają wraz z kompletem dokumentów oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych dotyczące zgody rodziców/opiekunów prawnych na podjęcie studiów przez osobę niepełnoletnią w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - link do pliku
Istnieje możliwość upoważnienia osoby trzeciej do złożenia w Uczelni dokumentów składających się na komplet dokumentów wymaganych od osoby zakwalifikowanej do przyjęcia na studia w rekrutacji na rok akademicki 2025/2026 oraz do okazania na miejscu oryginałów dokumentów o wykształceniu w celu poświadczenia ich kopii za zgodność z oryginałem. Link do pliku
W przypadku upoważnienia osoby trzeciej, osoba przyjęta na studia musi się podpisać na wydrukach:
1) podania o przyjęcie na studia,
2) podaniu o wyrobienie ELS,
3) oświadczeniu o zapoznaniu się z zasadami i warunkami wnoszenia opłat za studia oraz regulaminem studiów.
Wykazy dokumentów:
- studia pierwszego stopnia stacjonarne (dzienne)
- studia drugiego stopnia stacjonarne (dzienne)
- jednolite studia magisterskie stacjonarne (dzienne)
- studia pierwszego stopnia niestacjonarne (zaoczne)
- studia drugiego stopnia niestacjonarne (zaoczne)
- jednolite studia magisterskie niestacjonarne (zaoczne)
- studia drugiego stopnia kontynuujące realizację standardu nauczycielskiego
ODWOŁANIA OD NEGATYWNEJ DECYZJI
Od decyzji komisji rekrutacyjnej o odmowie przyjęcia na studia kandydatowi przysługuje prawo odwołania do Rektora w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji kandydatowi, które można wnieść na jeden z trzech sposobów:
- za pośrednictwem elektronicznej skrzynki EPUAP
- osobiście w Kancelarii głównej Uczelni (ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa 02-353, pokój 4069, budynek D)
- listownie na adres korespondencyjny Uczelni (ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa 02-353)
Wzór odwołania od decyzji Komisji Rekrutacyjnej
W przypadku cudzoziemców i decyzji wydanej w pierwszej instancji przez Rektora lub osobę przez niego upoważnioną postanowienia dot. odwołania stosuje się w ten sposób, że od decyzji tej przysługuje wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.
REZYGNACJE
Rezygnacja kandydata z udziału w procesie rekrutacji, a także rezygnacja ze studiów osoby wpisanej na listę studentów musi zostać złożona w formie pisemnego oświadczenia, oświadczenia złożonego w formie elektronicznej opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem elektronicznym ePUAP.
W przypadku kandydatów rezygnujących z udziału w procesie rekrutacji pisemne oświadczenie w tej sprawie powinno zostać złożone w komisji rekrutacyjnej za pośrednictwem kancelarii Uczelni. W przypadku zaś osób wpisanych na listę studentów rezygnujących ze studiów, na które zostały przyjęte powinno zostać złożone w BOOS za pośrednictwem kancelarii Uczelni.
Ww. oświadczenia mogą zostać dostarczone listem poleconym za potwierdzeniem odbioru lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej (ePUAP).
Wzór oświadczenia o rezygnacji z udziału w procesie rekrutacji