Absolwenci

 Mackiewicz

 

                             Paweł Mackiewicz

                          Social Media Researcher

 

 

 

"Studia socjologiczne dają bardzo szerokie możliwości odnalezienia się w wielu różnych branżach. Studia w APS wiążą się z codziennym odkrywaniem, poznawaniem i poszerzaniem moich fascynacji i zainteresowań. Spotkani tam ludzie byli dla mnie źródłem inspiracji nie tylko naukowych i zawodowych, ale również w codziennym, osobistym życiu.  Pięć lat spędzonych na uczelni zaowocowało więc nie tylko umiejętnościami przydatnymi w pracy zawodowej, ale również wieloletnimi przyjaźniami, które bez wątpienia mają wpływ na to, jakim dziś jestem człowiekiem. Dziś, w codziennej pracy zajmuję się badaniem rynku i opinii. Studiowanie socjologii dało mi nie tylko narzędzia i techniki niezbędne to przeprowadzenia badań, ale również umiejętność rozumienia i interpretacji zjawisk, z którymi do czynienia ma każdy człowiek, a które badacz-praktyk musi posiadać".

Pokrzywa

                                        

 

 

 

                                Anna Pokrzywa

                            Nauczyciel akademicki

 

 

 


"Studia w APS wspominam jako bardzo pozytywny czas w moim życiu, choć przecieranie szlaków jako pierwszy rocznik socjologii, bywało niełatwe. Zawsze doceniałam kameralną atmosferę panującą na kierunku, to że łatwo było o indywidualny kontakt z wykładowcami, których zaangażowanie w pracę ze studentami było widoczne i odczuwalne. Ze studiów wyniosłam warsztat prowadzenia badań, umiejętność analizy zjawisk społecznych i na pewno ogromną ciekawość świata. Włączałam się też aktywnie w życie Uczelni, z czego wyniosłam bardzo dużo nauki. Zyskiem ze studiów są też znajomi, z którymi wspieramy się zarówno prywatnie jak i zawodowo. Moje życie zawodowe zatoczyło dość ciekawe koło – po roku przepracowanym jako badaczka w agencji reklamowej, otrzymałam propozycję pracy w Instytucie Filozofii i Socjologii APS, którą z ochotą przyjęłam".

Borkowska                            Emilia Borkowska

                                   Analityk

 

 

 "Rozpoczęłam naukę w APS w 2009 roku. W trakcie studiów socjologicznych najbardziej ucieszyły mnie zajęcia dotyczące zachowań konsumenckich, metod badań oraz analizy danych. Poznałam wielu specjalistów, którzy stale mnie inspirowali, dzięki czemu zaczął się rysować kształt mojej przyszłości. Początkowo zajmowałam się badaniami eyetrackingowymi, co szybko stało się moją pasją. Napisałam magisterkę o etyce wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w neuromarketingu, a chwilę później rozpoczęłam pracę w jednej z najbardziej prestiżowych firm specjalizujących się w badaniach neuro. Na co dzień zajmuję się analizą pewności postaw konsumentów oraz reakcjami organizmu na komunikaty reklamowe. Jeszcze nie nacieszyłam się myślą, jak ciekawe rzeczy są przede mną".