Otwarcie wystawy IEA „25 x 25”

Aktualizacja: 23-04-2024

Serdecznie zapraszamy w imieniu Instytutu Edukacji Artystycznej APS na otwarcie wystawy Magdaleny Janoty-Bzowskiej i Agnieszki Kwiatkowskiej-Zwolan „25 x 25”, 23 kwietnia, godz. 13:30 w Galerii APS.

Prezentujemy dwie wystawy indywidualne: doktor Magdaleny Janoty-Bzowskiej i profesor Agnieszki Kwiatkowskiej-Zwolan spięte wspólnym tytułem „25x25” odnoszącym się do osobliwego jubileuszu. Droga zawodowa obu artystek-pedagożek, od dwudziestu pięciu lat, związana jest z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz z założonym w 2006 r. w jej ramach, Instytutem Edukacji Artystycznej.

Doktor Magdalena Janota-Bzowska, znana i ceniona w IEA historyczka sztuki, pedagożka o wieloletnim doświadczeniu, występuje tym razem jako autorka malarsko-graficznych instalacji. W wielkoformatowych pracach łączy doświadczenia historyczki sztuki (skany fragmentów notatek do wykładów o sztuce), bądź utrwalane na płótnie widoki pejzażu Mazowsza czy warszawskiej architektury, z rysunkiem przypominającym zapis EKG i linię horyzontu. Zobiektywizowane wizje otoczenia z towarzyszącymi ich
notowaniu emocjami. Umiejętnie przeplatając teorię z praktyką artystyczną. Autorka wywodzi się z wielopokoleniowej rodziny kultywującej tradycje praktyk artystycznych łączonych z działalnością pedagogiczną.

Profesor Agnieszka Kwiatkowska-Zwolan w prezentowanych na wystawie cyklach z lat 2017-2024, zespala doświadczenia malarskie i graficzne. W abstrakcyjnych, zapisach odnosi się do starożytnych i chrześcijańskich koncepcji archetypów powstania świata.
Artystka na co dzień jest cenionym dydaktykiem, prowadzi w IEA pracownię grafiki warsztatowej. W swojej działalności pedagogicznej także posiłkuje się koncepcją archetypu m.in. w nawiązaniu do języka plastycznego.

więcej ...>>

Magdalena Janota-Bzowska i Agnieszka Kwiatkowska-Zwolan „25 x 25”

wtorek, 23 kwietnia 2024, o godz. 13.30

Galeria APS, przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie

(wystawa czynna od 19.04. - 26.05.2024)

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 22-04-2024