Mistrz na Forum

Aktualizacja: 22-11-2023

23 listopada 2023

23 listopada 2023 w godz. 15.30-16.30 na Forum Naukowe IWRCE spotkanie z cyklu "Mistrz na Forum" (on-line) z dr Martą Anną Sałapatą z Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Wykład nosi tytuł: "Proszę Pani, czy ja też umarnę? Niezastąpiona rola nauczyciela wczesnej edukacji w rozwoju rozumienia fenomenu śmierci przez dzieci".
plakat wydarzenia

22 czerwca 2021

Dyrektor Przedszkola nr 237 im. Warszawskiej Syrenki, pani Grażyna Ziółek, podzieli się spostrzeżeniami na temat sytuacji i losów małych dzieci w czasie traumatycznego okresu pandemii, gromadzonymi na podstawie doświadczeń i obserwacji, bliskich relacji z dziećmi, nauczycielami i rodzicami.

 


 

26 stycznia 2021

Pani Profesor Józefa Bałachowicz, Kierownik Katedry Wczesnej Edukacji, od lat zajmuje się podmiotowością. 26 stycznia 2020 podzieliła się nie tylko swoją wiedzą o ewolucji pojęcia podmiotowości, ale również doświadczeniem naukowca, swoją drogą rozwoju naukowego w kontekście zmian w szkolnictwa wyższym.

 


 

15 grudnia 2020

Trzecie spotkanie z cyklu "Mistrz na Forum" to wykład dr Eleonory Palmieri. Pani Doktor przedstawi potwierdzoną badaniami naukowymi metodę prof. Piero Crispianiego pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i uczenia się oraz zaprezentuje rezultaty wspólnej pracy badawczej i terapeutycznej jaką od lat prowadzi z Profesorem.


 

1 grudnia 2020

Drugi Wykład Mistrzowski z cyklu "Mistrz na Forum", realizowany w ramach Forum Naukowego Instytutu Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji wygłosił Piero Crispiani, profesor zwyczajny dydaktyki ogólnej i pedagogiki specjalnej z Uniwersytetu w Maceracie we Włoszech. Pan Profesor gościł już dwukrotnie w Akademii, głosząc wykłady w czasie trwania konferencji międzynarodowych z cyklu "Specjalne potrzeby edukacyjne - nowe perspektywy", prezentując wówczas zagadnienia związane z autorską metodą sprawdzonej naukowo interwencji pedagogicznej skierowanej do dzieci i młodzieży z rozwojowym zaburzeniem koordynacji ruchowej (dyspraksją) i rozwojowym zaburzeniem uczenia się (dysleksją). Tym razem Pan Profesor podzielił się własną naukową refleksją na temat: "Nowe pola badawcze współczesnej pedagogiki".


 

10 listopada 2020

Pierwszy wykład z cyklu Mistrz na Forum wygłosi prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska. Zapraszamy Pracowników IWRCiE we wtorek 10 listopada, godz. 13.15. Pani Profesor jest wychowawczynią wielu z nas. Jest założycielką i wieloletnim Dyrektorem Instytutu Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji oraz pierwszym Kierownikiem należącej do IWRCiE Katedry Pedagogiki Małego Dziecka. Tym razem wykład "O mniej znanych metodach poznawania przebiegu i efektów zamierzonego i niezamierzonego procesu uczenia się dzieci".

 

 

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 07-10-2020