Żywa Biblioteka w APS

Aktualizacja: 19-05-2023

W sobotę 27 maja w godzinach od 11.00 do 16.00 na dziedzińcu APS (ul. Szczęśliwicka 40) odbędzie się piknik z Żywą Biblioteką.

Jest to wydarzenie, w trakcie którego można "wypożyczać" Żywe Książki, czyli porozmawiać z osobami z różnych grup społecznych zagrożonych dyskryminacją. Rozmowy te pozwalają spojrzeć inaczej na otaczających nas ludzi i świat, a przez to mogą realnie zmienić czyjeś życie. W Żywej Bibliotece można spotkać osoby, których nie spotykamy na co dzień, i można porozmawiać z nimi zadając każde pytanie.

Żywe Książki, z którymi będzie można porozmawiać w APS, to m. in. Bezdomny poza systemem, Dorosłe Dziecko Rozwiedzionych Rodziców, Feministka, Kobieta w spektrum autyzmu, Mężczyzna z niepełnosprawnością ruchową, Uchodźca Polityczny z Białorusi, Pastor, Poganka, Osoba z chorobą afektywną-dwubiegunową, Osoba z niepełnosprawnością intelektualną, Osoba z niepełnosprawnością niewidoczną, Trzeźwiejąca alkoholiczka, Osoba transpłciowa, Mama geja.

Zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu wraz z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi. Podczas pikniku oprócz Żywej Biblioteki odbędą się wydarzenia towarzyszące, m. in. panele dyskusyjne dotyczące inkluzywności, praw człowieka oraz poszanowania różnorodności kulturowej oraz animacje dla dzieci i gry dla dorosłych. Wydarzenie jest bezpłatne i ma charakter otwarty. Prosimy o rozpowszechnienie informacji.

Serdecznie zapraszamy!

Informacje organizacyjne:

  • 27 maja (sobota)
  • w godz. 11:00 - 16:00
  • Dziedziniec APS

Organizatorzy: 

Instytut Pedagogiki we współpracy z Fundacją Rubin

plakat informujący o Żywej Bibliotece

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 19-05-2023