Zespół projektowy EDUCATORE na konferencji TISSA

Aktualizacja: 28-08-2023

Udział dr hab. Anny Odrowąż-Coates, prof. APS oraz dr hab. Anny Perkowskiej-Klejman, prof. APS w corocznej międzynarodowej konferencji TISSA.

Po udanych spotkaniach projektu EDUCATORE w piątek i sobotę (25 i 26 sierpnia 2023 r.), zespół projektowy wziął udział w corocznej międzynarodowej konferencji pracy socjalnej organizowanej przez TISSA i Wydział Pracy Socjalnej na Uniwersytecie w Osijeku w Chorwacji.

Tematem tegorocznej konferencji TISSA jest: PRACA SOCJALNA I PRAWA CZŁOWIEKA: WSPIERANIE GŁOSÓW SPRZECIWU.

Zespół spotkał się, aby zaprezentować wyniki projektu i podjąć dyskusję z badaczami_kami i uczestnikami_czkami.

TISSA składa się z 2 części:

Inicjatywa prowadzona przez UGent i prof. Rudiego Roose ma miejsce w Osijeku, aby zdywersyfikować swoją lokalizację ze "starych" krajów UE na "nowsze".

Profesorki Anna Perkowska-Klejman i Anna Odrowąż-Coates, obecne w Osijeku, podkreślają, że jest to bardzo dobra okazja do odnowienia więzi naszej Uczelni z Uniwersytetem w Osijeku oraz do zapoznania się z lokalnymi uwarunkowaniami i niuansami. Obszar ten oferuje bogate i złożone dziedzictwo historyczne i kulturowe, w tym wojnę ojczyźnianą (chorwacką wojnę o niepodległość), stosunki z sąsiednimi państwami, krajobrazy Drawy oraz międzykulturowe wpływy Bałkanów i Morza Śródziemnego.

APS posiada umowę wymiany Erasmus z Osijekiem i mamy nadzieję, że po tej wizycie stanie się ona bardziej aktywna.

wszyscy uczestnicy konferencji TISSA

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 28-08-2023