Ze smutkiem informujemy, że zmarł dr hab. Kazimierz Frieske, prof. APS

Aktualizacja: 19-03-2024

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana dr. hab. Kazimierza Frieske, prof. APS - wieloletniego pracownika Instytutu Filozofii i Socjologii, autora znaczących publikacji, cenionego wykładowcy.

Profesor Kazimierz W. Frieske pracował w Instytucie Filozofii i Socjologii APS od 2016 roku. Cieszyliśmy się z pozyskania wybitnego specjalisty z zakresu socjologii problemów społecznych.

Prowadził wykłady, ćwiczenia, seminarium magisterskie, włączał studentów w ciekawe projekty badawcze. Inspirował, z upodobaniem dyskutował, zachęcał do myślenia.

Był niezwykle malowniczą, oryginalną postacią: elegancki, często z muszką, na Teamsach spowity chmurą papierosowego dymu. Zawsze gotów rzucić żart, ciętą ripostę, anegdotkę. Koleżeński i życzliwy, zgłaszał się do prac w komisjach, zespołach, nie odmawiał pomocy. Chętnie brał udział w naszych instytutowych spotkaniach towarzyskich, gdzie dał się poznać jako przemiły, dowcipny kompan.

W czerwcu ubiegłego roku takie właśnie spotkanie miało też charakter pożegnalny – profesor zdecydował, że odchodzi na emeryturę. Nie wiedzieliśmy wtedy, że żegnamy się na zawsze. Będzie nam brakować jego niepowtarzalnego uśmiechu i powiedzonek.

Wspaniale było pracować z Panem, Panie Profesorze…

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 22 marca 2024 roku, o godzinie 13.00 w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach, po czym nastąpi odprowadzenie urny z Prochami na cmentarz miejscowy do grobu rodzinnego.

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 22-02-2024