XI edycja konkursu „Matematyka w obiektywie”

Aktualizacja: 27-09-2021

Uniwersytet Szczeciński oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”. Tematyka prac: matematyka w sztuce, zjawiskach przyrodniczych i fizycznych. Termin zgłoszeń - 1 listopada br.

 

To już XI edycja konkursu „Matematyka w obiektywie”, który w sposób wyjątkowy popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną, wspomaga edukację matematyczną oraz proces matematycznego myślenia. Konkurs ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy - zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli - za pośrednictwem strony internetowej rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem na parę (zdjęcie, tekst), która nadaje pracy sens poznaczy. 

Na laureatów czekają cenne nagrody, na wyróżnionych i ambasadorów pamiątkowe dyplomy i suweniry. Od roku 2015 przyznawana jest nagroda specjalna – Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego – za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym. Szczegółowe informacje, regulamin, zgłoszenia, pliki do pobrania, galerie laureatów 10 edycji konkursu dostępne są na stronie Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie".

Prace można nadsyłać między 1.09.2020 r. a 1.11.2020 r.

W imieniu organizatorów konkursu -Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Przewodniczącej Jury i organizatorki wydarzenia, dr hab. Małgorzaty Makiewicz, prof. APS, prof. US serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie oraz jego popularyzacji. 

 

***

Projekt „Matematyka w obiektywie” obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Wydarzenie od roku 2010 współpracuje z Województwem Zachodniopomorskim, a od roku 2020 również z Województwem Mazowieckim30 listopada 2019 r. Międzynarodowy Projekt "Matematyka w obiektywie" uzyskał I miejsce w kategorii Uniwersytecki Projekt Naukowy w konkursie Laurów Uniwersyteckich organizowanym przez Forum Uniwersytetów Polskich.

 

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 24-09-2020