Wizyta studyjna

Aktualizacja: 17-05-2023

W marcu gościliśmy w IWRCE prof. Alex Novak-Foster i prof. Gedeona Wernera z Quinnipiac University w Stanach Zjednoczonych.

Gedeon W. Werner jest dyrektorem Polskiej Katedry w Uniwersytecie Quinnipiac. Jest absolwentem University of Michigan. Pracował dla rządu USA w Department of Labor, w organizacjach pozarządowych, na uniwersytetach, zarówno w USA, jak i w Polsce. W międzynarodowym szkolnictwie wyższym współpracował m.in. z Robert H. Smith School of Business na Uniwersytecie Maryland jako założyciel i pierwszy dyrektor Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (PAM Center Łódź).

Alex J. Novak Foster jest profesorem na Wydziale Edukacji Quinnipiac University. Jest też aktywnie zaangażowana w działalność stowarzyszenia Arts for Learning Connecticut, które należy w USA do krajowej sieci Young Audiences Art for Learning.

Pierwsze spotkanie

(on-line), zespołu ze strony IWRCE i Alex J. Novak Foster odbyło się 10 lutego br. Uzgodniliśmy wstępny plan pierwszej wizyty.

Drugie spotkanie,

w dniach 14-17 marca, miało charakter studyjny i mieliśmy już przyjemność gościć prof. Gedeona Wernera i prof. Alex Novak-Foster w progach Akademii i w Instytucie Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji. Wizyta studyjna miała na celu omówienie możliwości współpracy IWRCE i Akademii oraz Quinnipiac University i obejmowała trzy zasadnicze działania. Pierwszym było spotkanie robocze, w którym uczestniczyli Goście i zespół ze strony Akademii: dr hab. Agnieszka Olechowska, prof. APS, dr Natalia Banasik-Jemielniak, dr Aleksandra Gajda, dr Anna Mikler-Chwastek oraz dr Agnieszka Pawlak. Następnie prof. A. Novak-Foster wygłosila otwarty wykład nt. terapeutycznych i socjotworczych aspektów edukacji plastycznej.

17 marca prof. Novak-Foster poprowadziła w murach Akademii kreatywne warsztaty z dziećmi – uczniami II klasy Dwujęzycznej Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 63 im. Wisławy Szymborskiej.
Plany dalszych działań rysują się obiecująco: zespół pracuje nad zaangażowaniem studentów obu uczelni we współpracę i sposobem finasowania przyszłych projektów.

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 15-05-2023