Wernisaż wystawy Konkursu Matematyka w obiektywie

Aktualizacja: 27-09-2023

W dniach 28.09-15.10.2023 w galerii w budynku C Kampusu APS prezentowana będzie wystawa najlepszych prac XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy 28 września 2023 o godzinie 13:30, Galeria APS.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej jest współorganizatorem XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie. Konkursu powszechnego i bezpłatnego, który ma na celu przybliżenie abstrakcyjnych pojęć matematycznych poprzez fotografię. Jak co roku organizatorzy przygotowali cenne nagrody dla laureatów i ambasadorów konkursu.

Konkurs w tym roku trwa do 1 listopada. Zapraszamy już teraz do rejestracji w systemie zgłoszeniowym. 

Na stronie internetowej www.mwo.usz.edu.pl znajdziecie Państwo materiały (plakat/ulotkę i prezentację). Zapraszamy do udziału oraz promowania informacji o konkursie na stronach internetowych, FB, w portalach informacyjnych, za zachęcenie innych osób do udziału w tej fantastycznej przygodzie poznawczo-artystycznej.

Międzynarodowy Projekt Matematyka w obiektywie dwukrotnie (w roku 2019 i 2022) uzyskał I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Laurów Uniwersyteckich w kategorii „Najlepszy projekt naukowy”. W roku 2022 organizatorzy przygotowali wystawę prezentowaną w Senacie RP, a w roku 2023 - w Parlamencie Europejskim. Poczta Polska wydała serię 9 znaczków pocztowych „Matematyka w obiektywie” promując fotografie finalistów konkursu. Liczba fotografii zgłoszonych w poszczególnych latach konkursu przekroczyła 120 tys.

plakat Konkursu Matematyka w obiektywie

Zaproszenie na wernisaż wystawy >>

Partnerem wydarzenia są samorządy województw: zachodniopomorskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego

Konkurs „Matematyka w obiektywie” jest współfinansowany ze środków województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 27-09-2023