Wernisaż wystawy Agnieszki Rożnowskiej "Kruchość materii"

Aktualizacja: 25-04-2023

Zapraszamy na wernisaż wystawy Agnieszki Rożnowskiej "Kruchość materii" w środę, 26 kwietnia, o godz. 13:00 w Galerii APS.

INSTYTUT EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
AKADEMII PEDAGOGIKI SPECJALNEJ
IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ

zaprasza na wernisaż wystawy

AGNIESZKA ROŻNOWSKA
Kruchość materii

we środę, 26.04.2023, o godz. 13.00

Wystawa czynna od 21.04. do 17.05.2023
Galeria APS przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie

Na wystawę prof. Agnieszki Rożnowskiej składają się prace z nowych cykli: "Gorsety" (2019-2021) i "Historie rodzinne" (2023), zrealizowane w technikach własnych. Podejmuje w nich rozważania na temat ubioru jako pamięci ciała (tym razem w odniesieniu do znaczenia i formy gorsetu) oraz relacji międzyludzkich. Po raz kolejny poddając rewizji język rysunku, pokazuje jego wielowymiarowość i niezwykłą moc zapisu myśli twórczej artysty. Kruchość materii odnosi się zarówno do efemeryczności więzi międzyludzkich, jak i ulotności, i nietrwałości medium, w którym prezentowane prace powstały (rysunki wykonane sypkim grafitem, ażurowe obiekty rysunkowe wycinane laserowo, kolaże).

Plakat wernisaż wystawy Agnieszki Rożnowskiej "Kruchość materii"

 

Agnieszka Rożnowska to artystka sztuk wizualnych, graficzka, pedagog, profesor ASP, założycielka Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mody. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Zrealizowała szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych, w tym międzynarodowych. Współpracowała ze studiem Animagie w Paryżu, prowadziła liczne warsztaty artystyczne dla różnych grup wiekowych w Polsce, Francji, Hiszpanii i Japonii. W latach 2002-2009 związana była z Instytutem Wzornictwa koszalińskiej Politechniki. Od 2010 r. prowadzi Pracownię Rysunku w Katedrze Mody na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. Współpracuje również z Instytutem Edukacji Artystycznej APS w Warszawie.

Kliknij, aby przeczytać więcej >>

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 24-04-2023