VR w edukacji. Wykorzystanie rzeczywistość wirtualna (VR) w klasie szkolnej

Aktualizacja: 10-11-2023

Zapraszamy nauczycieli akademickich na bezpłatne szkolenie prezentujące możliwość wykorzystania technologii VR w edukacji. Szkolenie odbędzie się 21.11 w godz. 15:00-17:00 w sali 2120.

Technologia VR (wirtualna rzeczywistość) to inny sposób przedstawiania dzieciom otaczającego świata.

Dwugodzinne szkolenie poprowadzi zewnętrzna firma wdrażająca tę technologię w edukacji. Zaprezentuje gogle ClassVR i umożliwi ich przetestowanie. Oprócz omówienia samego urządzenia (budowę gogli, ich ładowanie i transport), poznamy oprogramowanie (Portal ClassVR), a także możliwość prezentowania zdjęć i filmów w technologii VR (360). Poznamy technologię mieszanej rzeczywistości, w której na obraz otoczenia nakładane są dane cyfrowe. Poznamy jak można tworzyć treści i poruszać się w wirtualnym świecie. Podczas szkolenia poznamy możliwość prowadzenia lekcji z użyciem gogli VR i możliwość wgrywania własnych materiałów edukacyjnych.

Ze względu na ograniczoną ilość sprzętu szkolenie jest adresowane dla 30 osób, które jako pierwsze zapiszą się na stronie rejestracji:

Kliknij, aby zapisać się na szkolenie >>

Prosimy o przemyślane zapisywanie się na szkolnie – nie rezerwuj miejsca, którego nie wykorzystasz.

Organizatorzy:
Instytut Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji oraz Zakład Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju
dr hab. Jan Jelinek prof. APS [kontakt: jajelinek@aps.edu.pl]
dr Anna Falkowska [kontakt: afalkowska@aps.edu.pl]

Uwaga. Szkolnie NIE jest certyfikowane. Jego podstawowym celem jest poznanie w bezpośredni sposób nowoczesnych technologii.

Serdecznie zapraszamy.

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 06-11-2023