Ulotka dla osób goszczących uchodźców

Aktualizacja: 15-06-2022

Dr Lidia Zabłocka-Żytka oraz dr Alicja Zagrodzka dzielą się wiedzą, jak pomagać na co dzień osobom, które uciekając przed wojną w Ukrainie znalazły schronienie w naszych domach.

Agresja Federacji Rosyjskiej w Ukrainie spowodowała zagrożenie życia dla wielu Ukraińców. Część z nich znalazła pomoc w Polsce. Wiele organizacji i prywatnych osób przyjęło do swoich domów Ukraińców uciekających przed wojną i zagrożeniem życia. Doświadczenie wojny wpływa nie tylko na osoby uciekające z kraju objętego konfliktem zbrojnym, ale i na osoby je goszczące. Zaproszenie do swojego kraju i domu osób, które uciekają przed działaniami wojennymi, wiąże się ze zmianami. Warto mieć tego świadomość, zatrzymać się i zastanowić nad tym, jak żyć razem, co jest potrzebne, a co niemożliwe. 

Dobre i mądre pomaganie to odpowiedź na potrzeby osoby, którą wspieramy. 

Pobierzmy, korzystajmy, rozpowszechniajmy


Jeśli chcesz pomóc osobom po doświadczeniu wojny, które musiały uciekać ze swojego kraju i chciałbyś przyjąć je do własnego domu - przygotowane wskazówki przez dr Lidię Zabłocką-Żytkę z Katedry Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego w Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz dr Alicję Zagrodzką z Katedry Historii Wychowania w Instytucie Pedagogiki APS będą dla Ciebie pomocą.

Ulotka pomocowa - Jak żyć razem? Kilka refleksji na temat goszczenia uchodźców [PDF 11 MB]

Okładka ulotki pomocowej dla osób goszczących uchodźców

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 15-06-2022