ROMANTYZM w umysłach i sercach Polaków - dawniej i dzisiaj

Akademicki Dyskurs Pedagogiczny

Aktualizacja: 05-05-2023

W minionym roku przypadła 200. rocznica pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które wyznaczyły początek polskiego romantyzmu.

„Literatura i kultura polskiego romantyzmu ukształtowały wymiar i profil duchowy Polaków” – napisali posłowie w podjętej przez Sejm uchwale o ustanowieniu 2022 r. Rokiem Polskiego Romantyzmu.

W wielu mediach pobrzmiewają dyskusje coraz bardziej dewaluujące zarówno wartości romantycznej kultury, jak i jej twórców, już zdaniem wielu nieaktualnych i niepotrzebnych polskiemu społeczeństwu. Na pewno nie jest to obojętne dla świadomości humanistów, w tym pedagogów, także i studentów, którzy kształtując swój pedagogiczny warsztat sięgają do tradycji i tworzą nowe jej wyrazy w czasach kulturowego i cywilizacyjnego szybkiego rozwoju.

Zakład Wychowania Literackiego i Muzycznego Instytutu Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej proponuje AKADEMICKI DYSKURS PEDAGOGICZNY z udziałem profesorów i nauczycieli akademickich, studentów APS oraz uczniów liceów warszawskich.

Wyrażamy nadzieję, że będzie to naukowe, kulturowe i pedagogiczne wydarzenie, rezonujące w opinii publicznej.

Informacje organizacyjne:

  • Miejsce wydarzenia: Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24
  • Termin: 12 maja (piątek)
  • Godzina: 16:00

Zapraszamy Państwa
bardzo serdecznie

plakat zapraszający na spotkanie w Klubie Księgarza 12 maja o godz. 16.00

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 04-05-2023