Raport badawczy 2022 - „Stan zdrowia Polaków”

Aktualizacja: 30-11-2022

Na bazie reprezentatywnego badania opinii publicznej, które zostało przeprowadzone przez firmę ADAMED - Partnera Studiów podyplomowych „Psychologiczne wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie” na kierunku psychologia, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ADAMED DLA RODZINY powstał raport, do zapoznania którego zachęcamy.

Celem przeprowadzonego badania było sprawdzenie, w jakiej kondycji zdrowotnej są aktualnie Polacy. Skupiono się przede wszystkim na poznaniu podejścia do leczenia chorób oraz profilaktyki zdrowotnej.

Podczas kampanii ADAMED DLA RODZINY ankieterzy odwiedzili sześć polskich miast – Pabianice, Leszno, Katowice, Ełk, Nowy Sącz i Kołobrzeg, w których zadali uczestnikom badania niemal 100 pytań związanych z ich zdrowiem, stosowaną profilaktyką oraz stylem życia. Kolejnym krokiem było rozszerzenie grupy respondentów o badanie internetowe, aby miało ono reprezentatywny charakter.  W wyniku tych działań otrzymano obraz sytuacji zdrowotnej Polaków.

Ogólne wnioski z przeprowadzonych badań wskazują, że konieczne jest wdrożenie kampanii edukacyjnych, mających na celu poprawienie stanu profilaktyki zdrowotnej, dotyczącej zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

logo ADAMED

 

Raport badawczy - Stan zdrowia Polaków 2022

 

 

W ramach akcji udział brali studenci Akademii. 

Patronat merytoryczny kampanii ADAMED DLA RODZINY: Polskie Towarzystwo Chorób Cywilizacyjnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Adamed Pharma to polska rodzinna firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która produkuje ponad 500 produktów oferowanych pacjentom w blisko 80 krajach na całym świecie. Zatrudnia niemal 2400 pracowników. Od 20 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową, na którą od 2001 przeznaczyła 1,9 mld złotych. Adamed współpracuje naukowo z wiodącymi uniwersytetami, ekspertami medycznymi oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy jest chroniona ponad 200 patentami na całym świecie.

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 29-11-2022