Otwarcie wystawy Jacka Kozłowskiego

Aktualizacja: 18-05-2023

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Pudełko zwane wyobraźnią” autorstwa Jacka Kozłowskiego, które odbędzie się w dniu 23 maja o godz. 14:30 w Galerii APS.

INSTYTUT EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ 
AKADEMII PEDAGOGIKI SPECJALNEJ 
IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ

serdecznie zaprasza

na otwarcie wystawy

Jacek Andrzej Kozłowski

„Pudełko zwane wyobraźnią”

we wtorek, 23 maja 2023 o godz. 14.30

do Galerii APS, przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie

(wystawa czynna od 19.05. - 18.06.2023)

 

Jacek Andrzej Kozłowski urodził się w 1943 roku w Wilanowie. Ukończył Szkołę Kenara w Zakopanem w pracowniach Tadeusza Brzozowskiego, Antoniego Rząsy, Władysława Hasiora, a następnie studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w pracowni profesora Wacława Twarowskiego, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem.
Pasją artystyczną Jacka Kozłowskiego są różnorodne działania warsztatowe. Wśród nich znajdują się biżuteria, ceroplastyka, witrażownictwo, malarstwo oraz grafika, jednak domeną artysty są rzeźby w kamieniu, drewnie i metalu.
Kozłowski ma na swoim koncie udział w wystawach zbiorowych i pokazach indywidualnych
w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w Polsce oraz w zbiorach w USA, Kanadzie, Japonii, Australii, we Włoszech, Holandii, Belgii, Danii, Austrii. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Równolegle z twórczością artystyczną poświęca wiele uwagi działalności pedagogicznej. Wśród swoich uczniów ma liczne grono pedagogów i czynnych twórczo artystów. Przez osiemnaście lat był wykładowcą w Akademii Pedagogiki Specjalnej prowadząc zajęcia w obszarze sztuk pięknych, w tym w ramach autorskiej pracowni tak zwanych technik twardych. Jest między innymi autorem łańcuchów rektorskich APS.

plakat informujący o wystawie Jacka Kozłowskiego w Galerii APS

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 18-05-2023