O drugim człowieku w potrzebie – spotkanie z Mirką Widurek

Aktualizacja: 24-11-2022

W poniedziałek 28.11, godz. 9.50 zapraszamy na rozmowę z Mirką Widurek o rzeczywistym wolontariacie bezinteresownych, oddanych ludzi.

Już w najbliższy poniedziałek 28.11.2022r. Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej odwiedzi niezwykły gość: Mirka Widurek, która od lat w Beskidzie Niskim tworzy wspólnie z przyjaciółmi oraz swoim mężem prawdziwy, rzeczywisty wolontariat bezinteresownych, oddanych ludzi.

Gość porozmawia ze studentami m.in. o prawdziwym wolontariacie senioralnym, o codziennym pomaganiu osobom starszym, bezdomnym, chorym i zagubionym w gąszczu codzienności. Opisze także współpracę z organizacjami pracującymi na rzecz osób bezdomnych, szczególnie bezdomnych seniorów, których niestety coraz więcej, z roku na rok przybywa.

Mirka Widurek współpracuje m.in. z Siostrą Małgorzatą Chmielewską, ze Stowarzyszeniem z Białegostoku „Ku Dobrej Nadziei”, Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej w Warszawie, Zupą na Plantach w Krakowie, Zupą na Placu w Rzeszowie, Zupą w Kato w Katowicach. Bywa także na pustostanach, w schroniskach i noclegowniach dla osób w kryzysie bezdomności.

Zaproszony gość opowie również o swoich bajkach, felietonach i spotkaniach z ukraińskimi dziećmi oraz ich mamami, które doświadczyły traumy wojennej, a także odpowie na wszystkie pytania zadane ze strony publiczności.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich zainteresowanych studentów, które odbędzie się w sali 2202, bud. B piętro drugie, w poniedziałek 28.11, w godz. 9.50-11.40

Komitet organizacyjny
Mgr Arkadiusz Korycki
Mgr Maria Magdalena Żurawska

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 24-11-2022