III Ogólnopolska konferencja naukowa Oblicza wolontariatu w XXI wieku

Aktualizacja: 24-05-2024

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskiej konferencji naukowej Oblicza wolontariatu w XXI wieku. Przyszłość pracy w edukacji - innowacja i inkluzja, która odbędzie się 28-29 maja w Akademii.

Celem Konferencji jest wypracowanie rozwiązań dotyczących wolontariatu oraz uzyskanie odpowiedzi na pytanie: Jak w obecnym czasie kształtuje się potrzeba działań wolontariackich w różnych grupach społecznych? Z drugiej strony chcielibyśmy pokazać czynne zaangażowanie studentów i doktorantów w ideę wolontariatu. Konferencja będzie stanowiła również okazję do wymiany doświadczeń oraz wypracowania standardów z różnymi podmiotami w zakresie organizowania praktyk studenckich, wolontariatu oraz zatrudniania nowych pracowników. Jesteśmy głęboko przekonani, że udział w tym wydarzeniu będzie dla Państwa nie tylko znakomitą okazją do zgłębienia tematyki wolontariatu, pracy oraz praktyk i ich oddziaływania na różne aspekty życia społecznego, ale również możliwością do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń z ekspertami oraz innymi uczestnikami wydarzenia.

Pierwszy dzień konferencji zorganizowany zostanie w budynku Akademii Pedagogiki Specjalnej przy ulicy Szczęśliwieckiej 40 w Warszawie, gdzie prelegenci wygłoszą swoje wystąpienia. Tego dnia zaprosimy Państwa również na Targi Pracy. Będzie to doskonała okazja dla uczestników do nawiązania kontaktów z różnymi organizacjami i instytucjami, które angażują się w działania wolontariackie lub oferują możliwość zatrudnienia w obszarach związanych z edukacją, innowacją oraz inkluzją społeczną. Targi Pracy będą stanowiły cenne uzupełnienie konferencji, umożliwiając wymianę doświadczeń, informacji i inspiracji dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem się zawodowo w tych obszarach.

Wydarzaniem towarzyszącym będzie wystawa dzieł sztuki przygotowana przez osoby z niepełnosprawnościami z Fundacji Leny Grochowskiej. Talenty tych artystów zmieniają spojrzenie społeczeństwa na niepełnosprawność, budują świadomość i promują równość szans w sztuce i kulturze.

Drugiego dnia zapraszamy Państwa do wystąpień w formie online, które odbędą się na platformie EduCare.

Osoby chcące się podzielić własnymi doświadczeniami dotyczącymi zaangażowania społecznego proszone są o wypełnienie formularza do dnia 21.05.2024 r.

Formularz rejestracyjny >>

Kliknij, aby zapoznać się z komunikatem >>

Kliknij, aby zapoznać się z programem konferencji >>

Dyskusje panelowe prowadzone będą wokół następujących tematów:

  1. Praktyka wolontariacka studentów i doktorantów – Jakie korzyści zyskują osoby działające na rzecz innych
  2. Współpraca – Jak powinna być realizowana skuteczna współpraca na linii wolontariusz-organizacja?
  3. Praca – Czy wolontariat staje się preludium do pracy zawodowej w przyszłym miejscu pracy?

Serdecznie zapraszamy całą społeczność praktyków i teoretyków do udziału w naszej Konferencji!

Organizatorzy:

Sekcja Praktyk Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej we współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katedrą Pedagogiki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz Polskim Towarzystwem Pedagogicznym Oddział Warszawa

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 23-04-2024