Budowanie mostu zaufania pomiędzy pacjentem a profesjonalistą

Aktualizacja: 14-04-2023

Centrum Transferu Wiedzy APS zaprasza 24 lutego br. na szkolenie, podczas którego Agnieszka Ejsmont i Natalia Szemis przybliżą unikalną perspektywę osób z doświadczeniem choroby i kryzysu psychicznego na budowanie relacji zaufania w terapii i wspieraniu osób w kryzysie

Szkolenie przybliży unikalną perspektywę osób z doświadczeniem choroby i kryzysu psychicznego na budowanie relacji pomiędzy pacjentem a profesjonalistą (psychologiem, psychoterapeutą). Poprowadzą je dyplomowane asystentki zdrowienia, członkinie Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP, które przeszły długoterminową terapię, doskonale znają i rozumieją wyzwania pojawiające się w procesie terapeutycznym. 

Agnieszka Ejsmont oraz Natalia Szemis wyjaśnią, co z perspektywy osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego stanowi czynnik leczący w terapii; omówią cechy skutecznego psychologa/psychoterapeuty, przyjrzą się procesowi budowania mostu zaufania w terapii i wspieraniu osób w kryzysie.

 

Szkolenie adresujemy przede wszystkim do osób, które na co dzień zajmują się lub chcą się zajmować terapią, wsparciem osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.Zgłoszenia przyjmujemy do 22 lutego br. za pośrednictwem formularza i po wniesieniu opłaty.
Zapraszamy serdecznie.

 

Opis

Tematyka warsztatu bazuje na osobistych doświadczeniach zmagań z chorobą i procesem zdrowienia Agnieszki Ejsmont i Natalii Szemis. Obie przeszły długoterminową terapię, znają i rozumieją trudności oraz wyzwania pojawiające się w procesie terapeutycznym. Dyplomowane asystentki zdrowienia dzielą się doświadczeniami, aby przedstawić perspektywę pacjenta i z tej unikalnej perspektywy pokazać proces budowania relacji zaufania między pacjentami a profesjonalistami. Podczas warsztatu Agnieszka Ejsmont i Natalia Szemis omówią tematykę:

 • Co wpływa korzystnie na budowanie relacji pomiędzy klientem a profesjonalistą;
 • Jak wspierać osobę doświadczającą kryzysu i choroby psychicznej;
 • Jakie cechy i umiejętności powinien mieć profesjonalista, by skutecznie pomagać;
 • Jak wyglądał proces budowania postów zaufania na przykładzie konkretnych terapii, które były udziałem Prowadzących warsztat.

 

Program

 1. Nasze historie — podzielenie się doświadczeniem choroby.
 2. Czym jest kryzys psychiczny.
 3. Spotkania z psychologiem, terapia u psychoterapeuty. Dwie różne drogi, jeden kierunek — zdrowienie.
 4. Budowanie mostu zaufania pomiędzy profesjonalistą, a klientem — co pomaga, co przeszkadza.
 5. Twórcze życie — efekty skutecznej terapii.

 

Forma zajęć

 • stacjonarna: mini wykład, praca warsztatowa w podgrupach, dyskusja


Cena

Opłata za udział w szkoleniu wynosi: 300 zł.
W cenę wliczony jest poczęstunek.


Informacje organizacyjne

 • Wielkość grupy: 20-25 osób
 • Termin i czas trwania: 24 lutego 2023, godz.: 16:00-19:00 (3 godziny)
 • Adres: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Szczęśliwicka 40, 02-353 Warszawa, sala 1119 (stara sala Senatu)
 • Zgłoszenia: przyjmujemy do 22 lutego br. za pośrednictwem formularza i po wniesieniu opłaty na konto: 86 1020 1055 0000 9002 0546 9897, w tytule wpisując "Szkolenie Budowanie mostów zaufania"
 • Organizator: Centrum Transferu Wiedzy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej


Rejestracja

Uczestniczki i uczestników rejestrujemy po otrzymaniu zgłoszenia

 • za pośrednictwem formularza i
 • po wniesieniu opłaty w wysokości 300 zł w ciągu 3 dni od daty wysłania zgłoszenia. Opłaty prosimy wnosić na konto:
  86 1020 1055 0000 9002 0546 9897,
  w tytule wpisując "Szkolenie Budowanie mostów zaufania".

Nabór trwa do 22 lutego. W sytuacji, gdy nie zgłosi się minimalna liczba uczestników, szkolenie nie odbędzie się, a opłata zostanie zwrócona najpóźniej 26 lutego 2023 r. 

 

Prowadzące szkolenie

Agnieszka Ejsmont: absolwentka pracy socjalnej, od 2019 roku dyplomowana doradczyni zdrowienia. Osoba ze zdiagnozowaną schizofrenią, prowadzi na co dzień grupę samopomocową, udziela wsparcia informacyjnego i emocjonalnego ludziom w kryzysach psychicznych oraz ich bliskim; czynna uczestniczka konferencji, warsztatów, seminariów, szkoleń, prelekcji o tematyce zdrowia psychicznego.

W 2019 otrzymała nagrodę "Człowiek bez barier" Stowarzyszenia Integracja.

W latach 1997-2003 roku prezeska klubu pacjenta Amicus. W 2021 w Światowym Roku Wolontariatu otrzymała dyplom uznania za działalność na rzecz osób chorujących psychicznie. Od 2015 roku członkini Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP. Od 2016 roku uczestniczka Programu Doradcy Telefoniczni, gdzie udziela wsparcia emocjonalnego i informacyjnego osobom po kryzysach psychicznych i ich bliskim. Współautora biuletynu TROPICIEL. W 2019 roku uzyskała dyplom Doradcy do Spraw Zdrowienia. Artystka, autorka wierszy i bajek.  

 

Natalia Szemis - z wykształcenia socjolożka i fotografka. Z doświadczenia asystentka zdrowienia, udzielająca się w Grupie Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP. Prowadzi prelekcje destygmatyzacyjne oraz zajęcia w klubie pacjenta w Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego. Z zamiłowania pasjonatka psychologii i podróży — ulubiony kierunek Portugalia. W wolnych chwilach uwielbia wypoczywać za miastem, wyklejać kolaże, bawić się ze swoim rudym kotem i rozmawiać z przyjaciółmi.

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 01-02-2023