Absolwent APS Nauczycielem Roku 2023

Aktualizacja: 16-10-2023

Z radością informujemy, że absolwent Akademii Pan Radosław Potrac został Nauczycielem Roku 2023. Konkurs rozstrzyga Jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego.

Konkurs jest organizowany przez tygodnik Głos Nauczycielski, a jego tegoroczny finał odbył się 10 października w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. 

Zwycięzca tegorocznej edycji, Pan Radosław Poterac ukończył w Akademii studia 5-letnie na kierunku pedagogika terapeutyczna, studia podyplomowe "Edukacja integracyjna i włączająca" oraz studia podyplomowe "Zarządzanie w systemie oświaty".

Serdecznie gratulujemy zdobycia tak wyjątkowego i ważnego wyróżnienia, życząc jednocześnie spokoju i wytrwałości w osiąganiu kolejnych celów. 

W rozmowie z RadioZET.pl Pan Radosław opowiedział między innymi o swoim najbardziej nietypowym pomyśle w pracy nauczyciela:

"Było ich mnóstwo, ale chyba lekcje na hamaku. Umawiamy się na konkretny dzień, idziemy np. do Parku Skaryszewskiego, rozwieszamy hamaki i dzielimy ten czas na odpoczynek, rozmowy, na matematykę, biologię. Szukamy, do jakich elementów podstawy programowej możemy przypisać to, co zrobiliśmy. Wszystko jest w trybie slow, nie spieszymy się. Jak potrzebujemy, to po prostu leżymy i gapimy się w niebo. Hamak daje możliwość bycia w grupie, ale jednocześnie bycia samemu, jeśli się tego potrzebuje."

Kliknij, aby przeczytać cały wywiad >>

Radosław Potrac - nauczyciel historii, wychowania do życia w rodzinie, nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie. Powołał Akademię Kumatego Rodzica, założył koło turystyczne Dreptaki, prowadzi gazetkę szkolną „Śrubowkręt”. Wspólnie z uczniami opracował trasę wycieczkową Śladami Janusza Korczaka w Warszawie. Współpracuje z centrami Holokaustu i muzeami żydowskimi w Nowym Jorku, Melbourne i Johanesburgu. Zainicjował założenie Domu Powstańca, gdzie pracuje jako wolontariusz. Laureat nagrody Nauczyciel Roku 2023 organizowanej przez "Głos Nauczycielski".

Źródło: strona internetowa wiadomości RadioZET

Kliknij, aby przeczytać więcej o konkursie Nauczyciel Roku >>

 

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 14-10-2023