PIŁKA SIATKOWA

PIŁKA SIATKOWA KOBIET

Trener: Marek Domaszczyński

Kierownik sekcji:

Treningi: poniedziałek 18:30-20:30 (APS, ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa)

DOŁĄCZ DO SEKCJI PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET

 

Trwająca pandemia przyczyniła się do konieczność budowania drużyny siatkarskiej KU AZS APS od podstaw. Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne studentki do regularnego uczestnictwa w treningach siatkarskich!

 


 

ROK AKADEMICKI 2016/2017

SUKCESY

 • 4. miejsce w Turnieju Danex Cup w Siemiatyczach
 • 4. miejsce w Ursusowskiej Lidze Siatkówki w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

 •  5. miejsce w I Otwartym Żeńskim Turnieju Piłki Siatkowej w Grodzisku Mazowieckim

 • 5. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w siatkówce plażowej w roku akademickim 2016/2017

 • 8. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w piłce siatkowej kobiet w roku akademickim 2016/2017

 • 2. miejsce w Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet w Siemiatyczach

II miejsce w Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet

Siatkarki Klubu AZS APS 14 stycznia 2017 roku wzięły udział w Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet organizowanym przez UKS Danex Siemiatycze w Siemiatyczach.
Reprezentacja Uczelni zakończyła rywalizację na II miejscu, ustępując najwyższego stopnia podium drużynie z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Olimp Mińsk Mazowiecki. Natomiast, III miejsce przypadło gospodarzowi turnieju UKS Danex Siemiatycze.

Serdeczne gratulacje dla drużyny siatkarek oraz Trenera Marka Domaszczyńskiego.

 


 ROK AKADEMICKI 2015/2016

Piłka Siatkowa 2015 2016

SUKCESY

 • 9. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w piłce siatkowej w roku akademickim 2015/2016.

 • 49. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej kobiet w roku akademickim 2015/2016.

 • 2. miejsce w Ursusowskiej Lidze Siatkówki w roku akademickim 2015/2016.

 


 ROK AKADEMICKI 2014/2015

Siatkówka 14 15

 SUKCESY

I MIEJSCE W URSUSOWSKIEJ LIDZE SIATKÓWKI 2015

W niedzielę, 24 maja 2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 80 odbył się turniej finałowy Ligi Kobiecej Ursusowskiej Ligi Siatkówki 2015. Nasze siatkarki przystępowały do tego turnieju w roli faworytek, ponieważ wygrały fazę zasadniczą rozgrywek, a także broniły tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem.
Pierwszy mecz, jaki rozgrywały reprezentantki AZS Akademii Pedagogiki Specjalnej w niedzielne popołudnie miał być zdecydowanie najtrudniejszy, gdyż po drugiej stronie siatki stanął zespół UKS Plas Warszawa – jedyna drużyna, która wygrała z AZS APS w fazie zasadniczej. Bojowo nastawione nasze zawodniczki, udanie zrewanżowały się rywalkom pokonując je 2:0 (25:23, 25:16). 

Drugi mecz, przyniósł niespodziewanie dużo emocji, zawodniczki UKS Esperanto Warszawa bardzo wysoko postawiły poprzeczkę, fantastycznie walczyły w obronie, dzięki czemu kibice zgromadzeni w hali byli świadkiem wielu bardzo długich wymian. Po dwóch setach był remis 1:1, o wszystkim decydował tie-break. Po kilku punktowym prowadzeniu naszych zawodniczek na początku dodatkowego seta, rywalki wróciły do swojej świetnej gry i odrobiły straty z nawiązką. Siatkarki AZS APS obroniły 3 piłki meczowe! Ostatecznie wygrywając 20:18, a cały mecz 2:1.

Po dwóch zwycięstwach tylko kataklizm mógł odebrać zwycięstwo naszej drużynie w całych rozgrywkach. Na szczęście trzeci mecz okazał się tylko formalnością. Nasze zawodniczki w iście mistrzowskim stylu pokonały drużynę Amatorek 2:0 (25:14, 25:8!!!).

Turniej został uroczyście zakończony w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11, przy ul. Keniga 20 w Warszawie. Tam odbyła się dekoracja zwycięzców Ursusowskiej Ligi Siatkówki 2015.
MVP całych rozgrywek została wybrana kapitan zespołu AZS Akademii Pedagogiki Specjalnej – Aleksandra Przybylska.

Serdecznie gratulujemy sukcesu całej drużynie oraz Trenerowi Markowi Domaszczyńskiemu.

 Mistrzostwo Siatkarek 2015

 

 •  I miejsce w Ursusowskiej Lidze Siatkówki kobiet w roku akademickim 2014/2015.

 • 3. miejsce w II lidze Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w piłce siatkowej w roku akademickim 2014/2015.

 • 2. miejsce w Walentynkowym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

 

II miejsce w Walentynkowym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria

Reprezentacja piłki siatkowej kobiet Klubu Uczelnianego AZS wzięła udział w Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, organizowanym przez MKS Korona Góra Kalwaria oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Turniej odbył się 7 lutego 2015 roku w Zespole Szkół w Brześcach, a reprezentacja Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zajęła zasłużone 2. miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu zawodniczkom oraz trenerowi.

Srebro Góra Kalwaria

 


 ROK AKADEMICKI 2013/2014

Siatkówka

SUKCESY

 • 8. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w piłce siatkowej w roku akademickim 2013/2014.

 • 1. miejsce w Ursusowskiej Lidze Siatkówki w roku akademickim 2013/2014.

 

 I miejsce w Ursusowskiej Lidze Siatkówki

Klub Uczelniany AZS Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zdominował kobiece rozgrywki w Ursusowskiej Lidze Siatkówki organizowanej w obiektach sportowych dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Zespół reprezentujący najstarszą uczelnię pedagogiczną w Polsce po zaciętej walce zajął pierwsze miejsce w lidze oddając przeciwnikom zaledwie jedno spotkanie w całych rozgrywkach. Jest to niewątpliwy sukces drużyny pod wodzą trenera piłki siatkowej Marka Domaszczyńskiego.

Po zeszłorocznym przetarciu szlaków w Ursusowskiej Lidze Siatkówki, kiedy zespół AZS Akademii Pedagogiki Specjalnej był jedyną drużyną kobiecą mierzącą się w rozgrywkach z męskimi składami, organizatorzy w kolejnej edycji postanowili utworzyć także ligę kobiecą. Zaowocowało to cotygodniowym cyklem spotkań siatkówki na wysokim poziomie, pełnym emocji i zwrotów akcji, których świadkami byli kibice gromadzący się w każdy weekend w hali sportowej Zespołu Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Orłów Piastowskich w Warszawie. Ostatecznie to właśnie siatkarki z Akademii Pedagogiki Specjalnej zdobyły puchar Ursusowskiej Ligi Siatkówki. Ponadto, zawodniczka Klubu Uczelnianego AZS Magdalena Trzepizur otrzymała tytuł MVP (Most Valuable Player) – najlepszej zawodniczki całej ligi kobiecej.

Występy w Ursusowskiej Lidze Siatkówki były dla zespołu Klubu Uczelnianego AZS Akademii Pedagogiki Specjalnej okazją nie tylko do zmierzenia się z innymi kobiecymi drużynami z Warszawy i okolic, lecz także doskonałą formą promocji Uczelni.

Informacje o zwycięstwie reprezentacji Akademii Pedagogiki Specjalnej zostały opublikowane na stronie internetowej Ursusowskiej Ligi Siatkówki www.liga-ursus.siatkowka.org oraz w lokalnej gazecie „Dziennik Ursusa”.

Serdecznie gratulujemy sukcesu drużynie i trenerowi sekcji!!

 Trener MD

 


  ROK AKADEMIKI 2012/2013Siatka 12 13

SUKCESY

 • 2. miejsce w II lidze Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w piłce siatkowej w roku akademickim 2012/2013.

 • 7. miejsce w Ursusowskiej Lidze Siatkówki w roku akademickim 2012/2013.