Edukacja techniczna w domu, przedszkolu i szkole – wspomaganie dzieci w majsterkowaniu i konstruowaniu prostych urządzeń

Aktualizacja: 30-12-2022

Wspomaganie dzieci w majsterkowaniu i konstruowaniu prostych urządzeń

Kurs jest prezentacją autorskiej koncepcji wspomagania dzieci w rozwijaniu zadatków uzdolnień technicznych. Podczas tego kursu dowiesz się:

jak rozwijać zadatki uzdolnień technicznych u dzieci na poziomie majsterkowania;
jak organizować sytuacje, w których dzieci będą poznawać działanie skomplikowanych urządzeń;
jak rozwijać zainteresowania techniczne u dzieci oraz ich potencjał intelektualny poprzez majsterkowanie i konstruowanie maszyn prostych.
Kurs adresowany jest dla nauczycieli przedszkola i klas I-III, a także rodziców, opiekunów świetlicy, wychowawców kolonijnych – osób, które zainteresowane są wspomaganiem dzieci w rozwoju poznawczego poprzez zabawę.

Zapewniam, że do udziału w kursie nie jest potrzebna wiedza specjalistyczna. Podczas kursu poznasz wszystkie wymagane podstawy wiedzy niezbędnej do organizowania zajęć z zakresu maszyn prostych.

Ten kurs stanowi część omawiania całej autorskiej koncepcji edukacji technicznej. Możesz ją poszerzyć o treści związane ze wspomaganiem zadatków uzdolnień technicznych w zakresie konstruowania urządzeń elektrycznych.

więcej

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 30-12-2022