Edukacja techniczna w domu, przedszkolu i szkole – wspomaganie dzieci w konstruowaniu prostych urządzeń elektrycznych

Aktualizacja: 30-12-2022

Wspomaganie dzieci w konstruowaniu prostych urządzeń elektrycznych

Kurs jest prezentacją autorskiej koncepcji wspomagania dzieci w rozwijaniu zadatków uzdolnień technicznych.

Podczas tego kursu dowiesz się jak rozwijać zadatki uzdolnień technicznych u dzieci poprzez organizowanie sytuacji budowania urządzeń elektrycznych. Dowiesz się jak organizować sytuacje, w których dzieci będą poznawać działanie prawdziwych urządzeń i jak budować ich proste modele. Jak wyjaśniać działanie prawdziwych urządzeń oraz jak rozwijać zainteresowania techniczne dzieci i ich potencjał intelektualny poprzez majsterkowanie i konstruowanie maszyn prostych.

Zapewniam, że do udziału w kursie nie jest potrzebna wiedza specjalistyczna. Podczas kursu poznasz wszystkie wymagane podstawy wiedzy niezbędnej do organizowania zajęć z zakresu elektryczności.

Kurs adresowany jest dla nauczycieli przedszkola i klas I-III, a także rodziców, opiekunów świetlicy, wychowawców kolonijnych – osób, które zainteresowane są wspomaganiem dzieci w rozwoju poznawczego poprzez zabawę.

Niniejszy kurs stanowi część kursów poświęconych edukacji technicznej. Swoje kompetencje możesz rozwinąć także na kursie poświęconym wspomaganiu zadatków uzdolnień technicznych u dzieci w zakresie majsterkowania i konstruowania prostych urządzeń (nieelektrycznych).

więcej

Udostępnij:

Wydrukuj

Opublikowano: 30-12-2022