dr hab. Józef Bednarek, prof. APS

Stanowisko: prof.

Instytut: Instytut Pedagogiki

Jednostka : Katedra Dydaktyki i Pedagogiki Medialnej


Kontakt

E-mail: jbednarek[at]aps.edu.pl


Główne obszary badawcze

 • dydaktyka ogólna, pedagogika medialna; technologie informacyjno-komunikacyjne; edukacja cyfrowa i edukacja dla bezpieczeństwa w świecie realnym i wirtualnym; społeczno-edukacyjne wyzwania i szanse cyberprzestrzeni; zagrożenia cyberprzestrzeni i świata wirtualnego; edukacyjno-społeczne zastosowania mediów i technologii cyfrowych; tendencje rozwojowe najnowszych mediów cyfrowych.

Publikacje, konferencje, wydarzenia


Biogram

 • Przebieg kariery naukowej:

  2015: uznanie dorobku naukowego przez Centralną Komisję ds. Tytułów i Stopni Naukowych w zakresie Nauk Społecznych.

  1999: doktor habilitowany nauk wojskowych w specjalności dydaktyka wojskowa, Akademia Obrony Narodowej.   

  1989: doktor nauk humanistycznych, Wydział Pedagogiczny, Akademia Wojskowa.

   

  Zainteresowania naukowe

  dydaktyka ogólna, pedagogika medialna; technologie informacyjno-komunikacyjne; edukacja cyfrowa i edukacja dla bezpieczeństwa w świecie realnym i wirtualnym; społeczno-edukacyjne wyzwania i szanse cyberprzestrzeni; zagrożenia cyberprzestrzeni i świata wirtualnego; edukacyjno-społeczne zastosowania mediów i technologii cyfrowych; tendencje rozwojowe najnowszych mediów cyfrowych.

   

  Autor ok. 200 artykułów naukowych  i popularnonaukowych, projektów badawczych, recenzent książek autorskich i monografii oraz artykułów naukowych. Promotor i recenzent prac doktorskich i habilitacyjnych. Konsultant naukowy etiud filmowych realizowanych przez studentów specjalności Edukacja Medialna w APS. Współtwórca nowych zawodów wprowadzonych do Klasyfikacji Zawodów i Specjalności z obszaru mediów cyfrowych. Aktywny organizator i uczestnik konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych. Popularyzator problematyki dotyczącej zagrożeń cyberprzestrzeni i światów wirtualnych w środowiskach naukowych i oświatowo-wychowawczych. Ponadto członek wielu organów eksperckich.

   

fotografia osoby Józef Bednarek